Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvvel folytas...

Milyen programnyelvvel folytassam?

Figyelt kérdés

c# programnyelvet tanulok/tanultam 4 éve és szeretnék egy új nyelvbe is belekezdeni ugyanis már úgy érzem mindent elsajátítottam a nyelvből szinte és még fiatal vagyok úgyhogy szerintem érdemes lenne belekezdeni még egy nyelvbe.

Szerintetek milyen nyelvbe lenne érdemes belekezdeni?


Tudom, a nyelv csak egy eszköz, teljesen mindegy hogy melyikkel programozok(jó azért szerintem nem teljesen).


És még annyi hogy nem a Java nyelvbe akarok belekezdeni, ez ilyen egyéni tapasztalat, hogy nem szeretem annyira a Java nyelvet, egyrészt lassú másrészt nem szimpatikus.


2013. okt. 30. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor vagy a C++-t érdemes tanulni, ami egy elég általánosan használt nyelv, és keresik is, vagy a PHP-t, de SQL-lel együtt, ha érdekel a webprogramozás.
2013. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én inkább a Windows ablakos/Konzolos alkalmazásokért vagyok oda. C++ még egy jó régi barátom, még anno a tömbökig jutottam vele, szóval elég jó ötlet újra elkezdeni.
2013. okt. 30. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a mobilos appok fejlesztésére gyúrj és a hozzá kapcsolódó nyelvekkel foglalkozz.
2013. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt is megfontolom, csak sajnos nekem még ilyen nokia telefonom van(ha nekidobod a falnak a fal horpad be, vagy ha egy véreb rám támad....).
2013. okt. 30. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig a mobil appoknál könnyű bepróbálkozni a piacra, esetleg még a weben.


Esetleg grafikus könyvtárakkal is lehet ismerkedni, C++ ehhez jó alap.

2013. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is döntsd el, hogy mit akarsz vagy mit szeretnél csinálni.


Ha pénzt akarsz keresni, akkor foglalkozz adatbáziskezeléssel minden szinten (Access, dBase, Clipper, SQL, PostgreSQL, stb.).


Ha játékokat akarsz készíteni, akkor C (DirectX, OpenGL, SDL, stb.)


Ha mobil-telefonra, akkor nem tudod kikerülni a Java-t (J2ME, stb.)

2013. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!