Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit rontok el a programban?

Mit rontok el a programban?

Figyelt kérdés

Feladat: 2 bekért szám legnagyobb közös osztója.


A probléma hogy a while ciklus végig sem fut egyszer. Nem csinál semmit a 2 bekért számmal, gondolom rosszul írom le hogy mi szerint adja meg az értékeket, melyik változónak.


#include <iostream>

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>

#include <cmath>

#include <math.h>

#include <time.h>

#include <cstdlib>


using namespace std;


int main()

{

int a, b, m=0;

cout<<"Adja meg az elso szamot: "; cin>> a;

cout<<"Adja meg a masodik szamot: "; cin>> b;

if(b>a)

{

m=a;

a=b;

b=m;

}

m=0;

while(m!=0)

{

m=(a)%(b);

a=b;

b=m;

}

cout<<"A legnagyobb kozos oszto: "<<m;

return 0;

}


2013. nov. 5. 15:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Részben rájöttem ... :DDDDD és igen én is nevettem rajta :D
2013. nov. 5. 16:02
 2/15 A kérdező kommentje:
De még mindig nem tudom hogy kéne. Azt észrevettem hogy az az m=0 nem kell oda a while elé, az alapjában véve megöli az egész ciklust :D
2013. nov. 5. 16:04
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem az m-et hanem az a-t kell kiírni. Rájöttem :DDDD
2013. nov. 5. 16:05
 4/15 anonim válasza:

Én programozó szertnék lenni majd, két év múlva jön majd el a választás ideje egyetemre, te mit gondolsz, mennyire nehéz szak? Bocsi hogy teljesen irrelevánsat kérdezek, csak ez a kód picit megijeszt, te érted ezt? Ezt tanítják konkrétan, hogy pl.: #include <iostream>

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h> mit jelent?

2013. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

az #include arra jó hogy valamit definiálsz, valamit behívsz vele. Elég nehéz dolog, mert ez a script még nem sok minden a komolyabb php-khoz képest.


pl e107-ben van az index.php és bele include-el más php-kat (behívsz vele).

Javítsatok ki ha tévedek.

2013. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekünk csak úgy mondják el hogy melyik parancshoz, művelethez mit kell használni. Fel van irkálva aztán ahogy csinálod feladatokat, használod úgy már automatikusan jönni fog.


Persze hogy értem :). Leginkább csak Szintakszis hibákat szoktam ejteni, illetve ilyen aprósáokat mint itt is. Őszintén megmondom, hogy ha van hozzá "szemed", logikád, akkor nem nehéz, bár ez 11-es anyag de kb lóf**z sem :D. Ennél ezerte nehezebbek vannak.


Ha akarod elmagyarázhatom mit is csinál a program.

2013. nov. 5. 16:18
 7/15 anonim ***** válasza:
#include egy preprocesszor direktíva, lényegében annyit csinál, h bemásolja az adott fájl tartalmát. Amúgy ehhez a kódhoz elég csak az #include <iostream>, a többi nem kell. Koki2000, ez nem php, hanem c++. Amúgy érdemes belemélyedni ebbe a nyelvbe, habár szerintem eléggé nehéz, ahogy egyik oktatóm mondta: "Ha jól megtanulod a C++ nyelvet, a többi nyelvhez már csak felejteni kell". Ami azért túlzás :D
2013. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A C++-ben sok olyan dolog van ami a többi nyelvben nincs. Ezért is kell vele vigyázni, és kerülne ezek használatát. Legtriviálisabb példa a continue, break. Ezek használata nélkül is eltudod írni ugyanazt az eredményt. Csak nem mindegy hogyha átakarsz írni egy programot egy másik nyelvre, akkor minden ilyet újra kell-e csinálnod vagy sem.
2013. nov. 5. 16:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. nem így van. Continue és break szinte az összes c-típusú nyelvben van.
2013. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
C tipusú nyelvben. De ha jól tudom pascalban basicben mondjuk nincs.
2013. nov. 5. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!