Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal nyelv elsajátítására...

Yoda103 kérdése:

Pascal nyelv elsajátítására melyik könyv a legjobb?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 20:15
 1/9 ejbenjaro ***** válasza:
Amelyikből meg tudod tanulni a nyelvet.
2013. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem ez jó volt: [link]

+

[link]

2013. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:

Pirkó József: Turbo Pascal 5.5

Egyébként lehet, hogy csak nekem jött be, a fene tudja, miért, de utána bármi, amivel találkoztam, sokkal nyögvenyelősebbnek tűnt. Ha valami nem ugrik be, még most is ezt szedem elő, de ha agyonütnek, se tudok olyan bravúrstiklit mondani, amitől olyan hajde jónak kéne lennie. Nálam mindenesetre működik.

2013. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SimkoL ***** válasza:
[link] és javaslom a Turbo Pascal 6-ot magyar helppel. Mindenhez van pici példa benne, kezdőknek aranyat ér. Itt [link] az oldal alján megtalálod, de raktam fel pár magyar nyelvű Delphi jegyzetet is érdemes átböngészni.
2013. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2013-ban még van aki Pascalt tanul? Jó és hasznos nyelv volt ez a maga idejében, de az 40 éve volt. Nagyon elavult mára ez a nyelv, ha a klasszikus DOS-os Turbo Pascal-ra gondolsz és azt gondolod matematikai számitásokra jó lesz az is, szólok hogy az 16 bites kódot generál tehát 0-tól +-32768 számokkal képes számolni a természetes számok halmazán. Én tanulásra is inkább mást ajánlanék, algoritmusok tanulására ugyan jó, de a program irás szenvedés vele, maga a nyelv szintaxisának ismerete pedig gyakorlatilag hasznavehetetlen tudás.
2013. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Hm. Mi van, ha nem a klasszikus Turbo Pascalra gondol Kérdező, hanem a naprakész Free Pascalra? Piacképes tudásnak nem nevezném a pascalt, de hasznavehetetlennek sem. Én dilettáns programozóként nagyonis hasznos programokat tudok benne írni. Könnyen tanulható, sok sikerélménnyel jár, kezdetnek nem rossz. Igen, tudni érdemes róla, hogy egy tanulásra kitenyésztett szobanövény, amelynek a profi programozásban már nemigen jut szerep, ezért túlságosan mélyen nem érdemes belemerülnie annak, aki erre a pályára készül. Ettől függetlenül sok alapfogalom megismerésére alkalmas, és háztáji programozásra kiváló, főként Lazarussal megtoldva.
2013. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
Ja, még: Ami a SimkoL által ajánlottakat illeti, azok érvényesek Free Pascalban és Lazarusban is, tökéletesen helyénvaló a javaslat.
2013. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a Lazarus és FreePascal hasznavehető. A hozzászólásom elsősorban a DOS-os TurboPascal-ra volnatkozott amit a mai napig az iskolákban tanitanak.


Egyébként a kérdező azt irta, hogy a Pascal nyelvet szeretné elsajátitani, bár valószinű hogy kezdő, nem algoritmusok tanulását irta. Lehet hogy szőrszálhasogatás, de én erre reagáltam.

2013. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

"A hozzászólásom elsősorban a DOS-os TurboPascal-ra vonatkozott amit a mai napig az iskolákban tanitanak."


Na igen, igazad van. Számomra teljesen érthetetlen egyébként. Az még úgy-ahogy rendben van, hogy egy manapság jelentőség nélküli nyelvet tanítanak, hiszen bizonyára ők is azt tanulták... de minek kell még az egészet megfejelni azzal, hogy még annak is egy lefutott ősváltozatát erőltetik? Az ember azt várná, hogy legalább az infótanár ne legyen vaskalapos. Adalék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. nov. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!