Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxban a tac parancs hogy...

Linuxban a tac parancs hogy működik?

Figyelt kérdés

Tudom hogy valójában külső program, nem egy beépített parancs. Áttaperoltam rajta tesztként nagy mennyiségű (150 millió sor) szöveget. Próbálgattam többféle módon. Jelentősen kéne nőni a memóriahasználatnak, hiszen emlékeznie kell az egész inputra hogy meg tudja fordítani. Én úgy csináltam volna hogy tárolom az egész inputot amikor vége az inputnak akkor fordítva kiírom az outputra. File-ba irányítottam át a kimentet és diffel akartam volna összehasonlítani, de az meg majd megette az egész memóriát ezért kilőttem. Ezt sem értem, ha 2 fájl bájtról bátra megegyezik akkor mitől kerül rengeteg memóriába összehasonlítani?(A tac meg nem, pedig az indokolt lenne.) Maradt az ujlenyomat sha1, md5, stb. többel is leellenőriztem mindegyik szerint egyezik.

Adtam át neki végtelenített inputot, futtattam nem túl sokáig ugyan de kb többszáz millió sort átadhatott neki (majd kilőttem) és akkor sem emelkedett a memóriahasználat.

A tac merevlemezen tárolja? Különben lehetetlenségnek tartom.



2013. nov. 27. 22:35
 1/4 A kérdező kommentje:

"Áttaperoltam" Hülye helyesírás ellenőrző ...

* Át pipeoltam (ezt aláhúzza, nincs igaza)

2013. nov. 27. 22:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Rájöttem, úgy van ahogy sejtettem.
2013. nov. 27. 23:25
 3/4 iostream ***** válasza:
100%
Ha már teljesen feleslegesen feltetted ezt a kérdést, ugyan oszd már meg a nagyérdeműve, hogy hogy jöttél rá erre, hátha valakit érdekel majd amikor olvassa ezt.
2013. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy hogy végtelen inputot adtam neki (egy awk script-et pipeoltam át neki) és hagytam futni majd figyelmeztetést kaptam hogy a temp könyvtárba kirtikusan kevés hely van, ekkor leállítottam, majd többször is kipróbáltam és láttam hogy mindig amikor fut akkor gyorsan csökken a hely, amikor megszakítom akkor felszabadul a hely.

Ha fájlt adok át neki akkor visszafele olvassa, ekkor nem fogy a hely a temp-be, ha a head-nak átpipelom akkor gyorsan végez olyan minta az elejéből olvastam volna.


A tac-al meg vagyok elégedve,mert annyi memóriát használ amennyi optimális temp könyvtárat használ azt is akkor ha nem közvetlen adom át neki a fájlt.


A diff-et viszont továbbra sem értem miért olyan memóriazabáló.

2013. nov. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!