Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nehéz megtanulni a programozást?

Nehéz megtanulni a programozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre is elnézést kérek, lehethogy buta kérdés lesz, de minden válaszért nagyon hálás leszek.

Érdekelne a programozás, suliba heti 2x van info de csak Excelbe dolgozunk. Dolgoztunk egyszer Turbo Pascal-ba (érettségi is pascalból van), de nemsokat tanított meg a tanár pascalba. Arra gondoltam hogyha lehetséges akkor valahogyan otthon elkezdenék tanulgatni, és ehhez kérném a segítségeteket. Valamilyen hasznos oldalt, letölthető könyvet vagy bármit amiből megtudnék tanulni valami alap dolgokat.. Egyáltalán pascallal foglalkozzak? Mert letöltöttem egy könyvet a Javaról, olvasgattam, de nemtudom.


2013. dec. 4. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz, mit szépítsük. De ha érdekel, megszereted, és élvezed a programok írását, menni fog.


A Pascal jó alap és találsz hozzá rengeteg anyagot a neten. Ha nem tudsz googlezni, akkor a programozás nem neked való.

2013. dec. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 czibles ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el a pascalt. Én inkább egy objektum orientált script nyelvet ajánlanék kezdésnek (pl python). De kezdhetsz egyből javaval is, bár én szerintem ne azzal kezdj.

Nálam ez volt a sorrend: python, C, C++, java, C#

Igazából az utolsó kettőt csak azért tanultam mert kellett.

2013. dec. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is a Pascal-t folytasd, ha elkezdtétek már tanulni. Infókönyvekben vannak Pascal-os fejezetek, én is onnan indultam ki évekkel ezelőtt; meg a neten is lehet találni. #1-es jól mondta: Google a barátod. A Pascal-nak az az előnye, hogy sok magyar doksi van hozzá, talán ehhez van a legtöbb.


A nehézség meg abszolút egyénfüggő szerintem. Valakinek egyből rááll az agya, valakinek meg egyáltalán nem. És a két véglet között is vannak szintek nyilván.


"letöltöttem egy könyvet a Javaról, olvasgattam, de nemtudom"

Mit nem tudsz? :) Fogalmazz meg kérdést, mi az, amit nem értesz? (Persze csak ha gondolod.)

2013. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igazából azt nemtudom, hogy nekem való-e ez az egész... Matek sem megy annyira, valamelyik tananyagot értem, de van amelyiket rohadtul nem...
2013. dec. 5. 00:03
 5/14 iostream ***** válasza:
100%

"Én inkább egy objektum orientált script nyelvet ajánlanék kezdésnek (pl python)."


Dehát a Python nem is objektumorientált. Objektum alapú, hiszen minden objektum, de nem objektumorientált, az egészen más.

2013. dec. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért van Magyarországon mindenki úgy rákattanva a Pascalra.
2013. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 15 évvel ezelőtt matek- és fizikatanárból átképzett számítástechnika oktató bácsik ezt tanulták, és nem akarnak újat tanulni, mert programozás címén ezt is leadhatják az órán.
2013. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Pascalpörkölt.
2013. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És mert kellemes alap. Olyan szépen, egyszerűen lehet vele megírni dolgokat, mintha egyszerűen angolul beszélnél, mégis megtanít a programozói szemléletre. Utána már lényegesen könnyebb átállni valami igazi nyelvre.
2013. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor mit ajánlotok? Melyik nyelvekkel kezdjem? Meddig tart megtanulni egy nyelvet? C++ már haladóbb nyelv ugye? mert akkor úgy szeretném hogy megtanulnék valami alapot pascalból, aztán java és C++

vagy ez teljesen hülyeség? bocs de nem igazán vagyok jártas ebben, ezért kérem a segítségeteket.. és igazából egy programozó munkahelyen milyen programokat ír? :D

2013. dec. 5. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!