Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nehéz megtanulni a programozást?

Nehéz megtanulni a programozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre is elnézést kérek, lehethogy buta kérdés lesz, de minden válaszért nagyon hálás leszek.

Érdekelne a programozás, suliba heti 2x van info de csak Excelbe dolgozunk. Dolgoztunk egyszer Turbo Pascal-ba (érettségi is pascalból van), de nemsokat tanított meg a tanár pascalba. Arra gondoltam hogyha lehetséges akkor valahogyan otthon elkezdenék tanulgatni, és ehhez kérném a segítségeteket. Valamilyen hasznos oldalt, letölthető könyvet vagy bármit amiből megtudnék tanulni valami alap dolgokat.. Egyáltalán pascallal foglalkozzak? Mert letöltöttem egy könyvet a Javaról, olvasgattam, de nemtudom.


2013. dec. 4. 23:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvet megtanulni viszonylag hamar lehet (hetek, de max. pár hónap), viszont rutinszerűen használni az évek. Például a sakk szabályait is meg lehet tanulni egy délután alatt, de a profi játékhoz már sok-sok gyakorlás/tanulás szükséges. Programozás hasonló.

A programozó meg azt írja, amiért fizetnek neki, vagy ami a hobbija. A világon az összes programot programozók írták, szóval láthatod, elég széles a spektrum. (Kivéve a windows-t, azt marketingesek írták! 😉)


Viccen kívül: ha a c++ -t már rutinszinten használod, életed végéig lesz munkád.

2013. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. És egy nagyon kezdő (mint én) mivel foglalkozzon? Melyik nyelvet kezdjem el tanulni? Elképzelhető, hogy otthon könyvekből tanulok meg programozni? Más lehetőségem nincs igazán. Mekkora matektudás szükséges ahhoz, hogy normálisan elvégezzem az egyetemet, és valami normális munkám legyen? :D
2013. dec. 5. 19:32
 13/14 anonim ***** válasza:

"Mekkora matektudás szükséges ahhoz, hogy normálisan elvégezzem az egyetemet"


Hát, nekem nagyon jól jött, hogy gimiben matek faktra jártam, így nem az egyetemen hallottam először deriválásról/integrálásról. De még így is piszok nehéz a matek része szerintem, szóval feküdj rá, ha egyetemre akarsz menni.

2013. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Gyúrom a matekot ahogy tudom, és az a jó hogy érdekel is.
2013. dec. 6. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!