Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal HELP?

Free Pascal HELP?

Figyelt kérdés

22. Készítsél algoritmust, amely kiírja az egész számokat 0-tól 200-ig! (mindhárom ciklussal)

23. Készítsél algoritmust, amely bekér a billentyűzetről egy számot az N változóba, azután a képernyőre írja 1-től N-ig a számokat.

24. Készítsél algoritmust, amely bekér a billentyűzetről egy számot, azután a gép kiírja a számtól visszafelé 0-ig az egészeket! (mindhárom ciklussal)

25. Készítsél algoritmust, amely bekér a billentyűzetről egy kezdő-, egy végértéket és egy lépésközt, azután kiírja a kezdőértéktől a számokat lépésközönként a végértékig.

26. Készítsél algoritmust, amely billentyűzetről bekér két számot x és y változókba, azután egy segédváltozó (jelöljük sv-vel) segítségével megcseréli a két változó tartalmát!

27. Készítsél algoritmust, amely benzinköltséget számol. Billentyűzetről adjuk meg a megtett út hosszát, a kocsi fogyasztását, és a benzin árát! Az eredményt jelenítsük meg a monitoron!

28. Készítsél algoritmust, amely billentyűzetről bekéri a pontos időt (külön változóba az órát és percet), azután kiszámítja és a képernyőre írja, hogy a napnak ez hányadik perce! Ha ez az érték kisebb mint 600, akkor a „Jó reggelt!”, ha 600 és 1000 közötti akkor „Jó napot!”, ha 1000 feletti akkor a„Jó estét!” szöveg jelenjen meg!

29. Kérjük be billentyűzetről, hogy hány másodperc telt el a mai napból! Jelenítsük meg a megadott időt óra, perc, másodperc alakban (pl 12:23:54)!

30. Készítsél algoritmust, amely egy darab hátul-tesztelős ciklussal a képernyőre írja a számokat 1-től 10-ig, és 21-tól 30-ig.

31. Készítsél algoritmust, amely a képernyőre írja a számokat 1-től 100-ig egymás alá. A számok mellett jelenjenek meg az adott számok 10-szeres értékei.


2013. dec. 7. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2013. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyébként meg szerintem nagyon gáz, ha bárhol is az országban ennyire kaptafa feladatokat oktatnak... a végén valaki elhiszi ezek után, hogy tud programozni, ha mindet megoldotta. A pascal oktatása meg külön vicc kategória. Még egy dosos wordperfect-tel lenne teljes a lista.
2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát ja... pascal-ra nincs mentség. Pedig mennyire szerettem 15 évvel ezelőtt. De az algoritmizálást máshogy is meg lehetne tanítani és amúgy meg menjen a C, meg a C++
2013. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyébként most, hogy belegondolok, hiányolom a LOGOs kérdéseket a teknőssel. :-> Annak is annyi értelme van, mint a pascalnak, a lányok legelső kérdése pedig az, hogy hogyan lehet a teknős színét megváltoztatni.
2013. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt nem ismerem... az micsoda?
2013. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát nekünk még ez volt a suliban a pascal oktatása előtt.

[link]

(de írhattam volna azt is, hogy guglizzál rá! ;-> )

2013. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Na ezzel nem találkoztam... Persze rá is kereshettem volna! akasztják a hóhért!
2013. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én kétezerér megcsinálom.
2013. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
XD Oké, ez mind szép és jó, de még most sem tudom megoldani.
2013. dec. 7. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!