Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elkezdtem a c++ nyelvet...

Elkezdtem a c++ nyelvet tanulni egy könyvből. Segítség? (többi lent)

Figyelt kérdés

A könyv címe: Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt

Eddig jó volt, de azt vettem észre, hogy a könyvben leír egy forráskódot, utána szó szerint bemásolom (kézzel, mert egyébként eltorzítja), és nem az a végeredmény, mint a könyvben. Alapműveletek, pár sor, nehéz elrontani. (utánaolvastam, és sokan mondták hogy a Dev C++ jó fordító, ezért azt használom)

Míg a könyvben azt írja hogy a végeredmény: kiírja, hogy "Hello World", nekem csak egy negyed másodpercre jön be az ablak, és be kell írnom a system("pause")-t, hogy megálljon a kép. Tudtok segíteni?



2013. dec. 14. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
start, futtatás, cmd.exe. És ott indítod el.
2013. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fordítótól függ, hogy kell-e a system("pause"); :) . Amúgy jó a DevC++ is.
2013. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
Igen, ha nem konzolból indítod, az a szokásos megoldás, hogy beírod a várakozást, különben miért tartaná nyitva az ablakot? A programod lefutott, slussz passz. Bármilyen másik program ablaka is eltűnik, ha befejeződik a futtatása.
2013. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, és szerintem logikus is hogy egyből kilép mert lefutott a program, de akkor a könyv rossz? Mert nagyon jól érthető, és nem hiszem hogy van még egy ilyen jó könyv. A második kommentelőnek: Akkor tudsz mondani olyan fordítót, amiben nem kell system("pause")?
2013. dec. 15. 09:36
 5/7 iostream ***** válasza:

"de akkor a könyv rossz?"


Miért lenne a könyv rossz? Kiírja, nem? De. Akkor miért lenne a könyv rossz? Miért?

2013. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak mert a könyv azt írja, hogy kiírja: Hello World!

Igaz, hogy kiírja, de csak negyed másodpercre, és ha egy kezdő nekilát, megcsinálja a könyv által mondott feladatot, majd utána azt látja, hogy feljön egy ablak, aztán egyből el is tűnik, akkor azt hiszi, hogy valamit elrontott. (józan paraszti ésszel gondolkodva) Ezért szerintem a könyvnek írnia kéne valami olyasmit, hogy "írd be, hogy system("pause")". (én is azt hittem volna, hogy elrontottam, csak mielőtt elkezdtem volna tanulni, néztem egy videót, amiben mondja a system("pause")-t, hogy így áll meg a kép.

2013. dec. 16. 13:01
 7/7 iostream ***** válasza:
A könyv nem feltételezi, hogy te IDE-t használsz. Ha szépen parancssorból fordítasz és futtatsz, ahogy illik, akkor ez a probléma elő se jön. Próbáld ki, és fura lesz, hogy lefut a program, de azért üss még egy entert, hogy visszakapd a promtot.
2013. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!