Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Asus eee pc 700 2g surf gépre...

Asus eee pc 700 2g surf gépre melyik linux működne?

Figyelt kérdés
Állítólag a xandros linux volt eredetileg ezeken. Nem találok olyan linuxot,ami rámegy a 2 gb os ssd re,és még a gép működik is vele,pl wifi,és a billentyűzet fn gombal előhívható funkciói. az érdekelne,hogy esetleg hol lehetne beszerezni az eredeti xandros linuxot,amit az asus is használt ezekhez. köszi ha tudtok segíteni.
2013. dec. 16. 16:45
1 2
 11/16 claidheamohmor ***** válasza:

Ezért írtam az EasyPeasy-t, ami az Ubuntu eee-pc-kre optimalizált változata. (Régen UbuntuEee néven futott a projekt)


Bírom amúgy ezeket a nagyképű "forgass hozzá debian kernelt" beszólásokat :) - így piszkosul rá lehet venni egy kezdőt, hogy használjon linuxot :XD

2013. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

esetleg, de tényleg csak próba szinten, egy x86 -os androidot is megérné kipróbálni.

(ha mázlid van elboldogul a hardverekkel)

2013. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kovpet ***** válasza:

claidheamohmor: ezt írtam: "forgatnék rá" kernelt, nem azt, hogy ő tegyen így.

Amikor EEEPC-m volt, én meg is tettem.

Megértem aki lusta hozzá, de szerintem így lehet a legtöbbet kihozni az ilyesmiből.

Mi ebben a nagyképűség, mondd már meg kérlek...


Meg az is, hogy miért jó az nekem, ha más Linuxot használ? Én 15 éve azt használok, de hol fáj az nekem, ha valaki nem? Vagy egyenesen Windowst. Vagy semmit?

2013. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 claidheamohmor ***** válasza:

Bocs, lehet, hogy én gondolom rosszul, de segíteni kéne, nem elriasztani azokat, akik gondolkodnak a linuxra váltáson. A kernelfordítás egy tapasztalatlan ember számára segítség nélkül nem kivitelezhető. Ez nem lustaság kérdése, főleg, ha azt sem tudja, hol kezdje.

Mit is mondhatnék? Általános iskola első osztályban te sem deriválással kezdted a matekot...

Igen, tényleg célszerűbb saját kernelt fordítani, de itt, ebben a topicban talán nem ez lenne az első, amit javasolni kéne, hanem egy viszonylag könnyen használható oprendszer, kezdőknek.

Vagy nem?

2013. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 claidheamohmor ***** válasza:
Azon meg nem is gondolkodtam, mi jó neked, vagy mi fáj, de a nagyképűséget valahogy még mindig érzem rólad:)
2013. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 claidheamohmor ***** válasza:
Windowsról: a kérdéses gépen elfutna a Win XP, de mivel jövő április 8-án megszűnik a terméktámogatás (vagyis biztonsági frissítések sem érkeznek már), ezért nemjavasolt a használata.
2013. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!