Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Információkat kérek az informa...

Információkat kérek az informatika emelt szintű érettségihez?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már megvan a jeles középszintű érettségim. és mostanában kaptam észbe, hogy az egyetemre kellene az emelt szintű érettségi matekból vagy informatikából, mert programozás irányába szeretnék továbbtanulni. Matekból biztos, hogy a középszintű 5-öst tudnám csak megütni.


Valaki tudna tanácsot adni, hogyan kezdjek neki a kitanulásának, 4 hónapom van, és csak annyit tudok, hogy C++ nyelvet kell megtanulni, és valami Microsoft Visual nevű programot szoktak hozzá használni. Youtube videókat be tudnátok linkelni? Esetleg még jó lenne valami szöveges tutorial (angolul is). Egyáltalán ki tudnám tanulni 4 hónap alatt? Arról nem is beszélve, hogy a többi középszintű programokkal is bonyolultabb feladatokat kell megoldani. Azonkívül szeretném tudni, hogy az emelt szintű szübeli tételek mennyire térnek el a középszintűtől.


Nem, tudom mit csináljak, mert az egyetem az egyetlen reménységem, és nem tudom, mihez kezdjek az életben egy matek középszintűvel, egy informatika középszintűvel és egy angol emelt szintűvel.


Ha az a véleményetek, hogy hozzá se kezdjek, akkor légyszíves azt is írjátok le.


Előre is köszönöm!



2013. dec. 18. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát melyikkel kezdjem..


Az hogy c++ kell, az úgy nem igaz. Van szoftverlista, ahol szoftvert/prognyelvet tudsz választani. Mint tök kezdőnek, sztem python fogják ajánlani, ami lehet jó választás.-

Akár a c++ is, de 4 hónap alatt nem tudom mire vagy képes (az nem titok hogy az érettségi szint egyetemen 1 hétnek felel meg, de ez nem feltétlen rossz, azt is jelenti, hogy tanulható 4 hónap alatt bőven).


Az emelt szintű tételek annyiban térnek el, hogy nincsenek kiadva, csak tematika van, abból kell úgy készülni, hogy mindenről tudj valamit (de lehet többet is kell beszélni, én nem közepeztem, nem tudom).


Azt, hogy hozzá se kezdj, az szerintem ennyiből még nem tanácsolhatja jogosan senki, én se fogom.

A jó hír meg az, hogy info szakokon béka segge alatt a ponthatár, nézelődj.

2013. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A C++-hoz annyit, hogy kb 2 max 3 óra alatt meg lehet tanulni annyit, amennyi az érettségire kell.

Keress valakit aki rád szán ennyi időt (egy kis összegért cserébe persze).

Esetleg nézz szét egyetemi első féléves anyagok között.

2013. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"kb 2 max 3 óra alatt meg lehet tanulni annyit, amennyi az érettségire kell"


ja, neked lehet, de mit gondolsz, miért nem érettségizik mindenki ebből akkor?

2013. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, emelt érettségire szinte mindegy, hogy mit tanulsz.


Maga a szintaxis amire szükséged lesz pár óra alatt megtanulható. Itt nem is erre mennek rá, hanem egy alapvető algoritmikai feladatot adnak, amit le kell kódolni.


Valószínűleg egy maximum/minimum keresést adnak, esetleg valami elemenkénti feldolgozás, és hasonló egyszerű programozási tételekre épülő feladatokat.


A lényeg, - bármelyik nyelvet is választod - hogy tudj fájlból ki- és beolvasni, ismerd a ciklusokat (számlálós, elöl-, hátultesztelős), elágazásokat (feltételes, többirányú). Tudj létrehozni függvényeket, változókat.


Én igazából egy .NET-es nyelvet ajánlanék, VB.NET vagy C#-ot. Ennek oka, hogy valamivel egyszerűbb a szintaxisa mint a C++-nak. Esetleg még tudom ajánlani a JAVA-t.


Remélem segített, de ha egyéb kérdésed lenne, írj nyugodtan.

2013. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@11:21: Tapasztalatból mondtam, nem egy embernek segítettem felkészülni, olyanoknak is akik azt sem tudták mi az a programozás.

Ha elszánt valaki és akar is tanulni, akkor tényleg pár óra kb az érettségi szintje.

2013. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pythont nem említi senki? 1-1 sorban meg lehet írni az alfeladatokat, villámgyorsan tesztelhető.


A 3 órát én is kevésnek tartom, de pár hét után tényleg 100%-ra lehet írni a programozást. (Viszont az Excel-Word-Paint kombón könnyű 1-1 pontokat veszíteni...)

2013. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


hát nem tudom, 2-3 óra alatt - akinek fogalma sincs az egészről - még odáig se jutna el, hogy megértsen egy mintamegoldást egy korábbi feladathoz, úgyhogy ne haragudj, itt valami turpisság van (vagy 150+ iqval rendelkezőket tanítottál, vagy jól titkolták, hogy tudnak programozni)

amúgy szerintem még 150+-al is valószínűtlen..

2013. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megfelelően kell magyarázni és nincs gond. :)
2013. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát, egyetemen szoktam konzikat tartani programozásból

és érettségiztem is, szóval annak a szintjével is tisztában vagyok

még mindig kamu szaga van

2013. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4. vagyok.


Senki nem fog megtanulni programozni 3-4 óra alatt. Ez biztosan hülyeség. Én is pont ezért írtam, hogy magát a szintaxist lehet csak elsajátítani ennyi idő alatt. Azok akik 3-4 órát írnak kicsit el vannak szállva a földtől.


Én egyszerűen nem szeretem a pythont, ezért nem ajánlgatom.

2013. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!