Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha könyvből akarok megtanulni...

Ha könyvből akarok megtanulni programozni, akkor melyik könyvek a legjobbak?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a 24 órás könyvek elég bénán adják elő, már csak azért is, mert régiek.
2013. dec. 25. 21:38
 1/8 SimkoL ***** válasza:
Milyen programnyelven ?
2013. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
PHP-t tanulok most egy ilyen könyvből (24 óra), később JavaScriptet, majd Java, C++, közben suliban C# és talán pascal is lesz. A jövőben pedig Assembly-t is szeretnék tanulni, ami már keményebb fickó, szóval elég sok elképzelésem van, hogy mit fogok a jövőben tanulni, a kérdés az, hogy milyen könyvből tegyem ezt, ha minden alapot meg akarok tanulni és kellőképp megfelelő példák legyenek benne, hogy középfokra lökjön, ahonnét majd felsőfokig fejlesztem magam.
2013. dec. 25. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Elindulni azok a 24 órásak is elegek, de persze sok-sok netes leírást és cikket is érdemes hozzáolvasni, esetleg még könyveket és persze gyakorolni is kell.

(Egy viszonylag fontos dolog: a mysql parancsokat, ha vannak a könyvben, már akkor se használd majd ha oda jutsz. Helyette a mysqli és a PDO legyen amit majd megnézel.)

2013. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"PHP-t tanulok most egy ilyen könyvből (24 óra), később JavaScriptet, majd Java, C++, közben suliban C# és talán pascal is lesz."


Na, a pacalt akkor már hagyd, nagyon maximum elsőnek jó, de utolsónak már az ég egy világon semmi értelme nincs. C++ után meg főleg, bár C++ előtt C-t javasolnék, úgyis az összes c-like nyelv (c++, java/c#, php)

2013. dec. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3as, köszönöm, akkor a legjobb megoldás, ha megtanulok mindent belôle (mysql kivételével) és neten keresek feladatokat, hogy megszilárdítsam az anyagot és fejlesszem magam. Illetve mysql-re keressek másik könyvet??????


4es, pascalt nem önszántamból tanulnék, ha visszaolvasod leírtam, hogy azt suliban fogjuk tanulni, jövôre (ami még kérdéses a tanárnô szerint, mert azt mondja inkább C# lesz az anyagban). Az is lehet, hogy csak jövôre kezdem el egy kicsit komolyabban a nagyobb nyelveket, szal a suliban kaphatok egy remek alapot a pascallal (vagy a C#-al).


Egy kérdés még, miért tanuljam meg az összes C-t, ha lényegi különbségek nem nagyon akadnak bennük, esetleg a C#, amit mellé kéne tanulni, de azt hallottam amit a C# tud, azt a Java is, ráadásul több száj szerint is Javaban jobb dolgozni. Ez mennyire igaz?

2013. dec. 26. 01:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés még, miért tanuljam meg az összes C-t, ha lényegi különbségek nem nagyon akadnak bennük"

Ez egy elég erős feltételezés, senki sem mondott ilyet. A C-like nyelveknél az alapvető nyelvi elemek (többek között ciklusok, elágazások, illetve legtöbb esetben a függvények) szintaxisa megegyezik, vagy nagyon hasonló. Viszont ez csak a külső, C, C++, C# valójában nagyon különböznek (kezdve azzal, hogy utolsó kettő objektum-orientált, illetve utolsó .NET-hez kötött).

Azt, hogy Java-ban jobb lenne dolgozni, én vitatnám. Nyilván ez ízlés kérdése is, de C# mára annyi syntax sugart tartalmaz, amely leegyszerűsíti/kényelmesebbé teszi a fejlesztést, hogy ez számomra fapadosabbá teszi a Java-t, mint nyelvet (bár ahogy látom a roadmapet, ha nagyon lassan is, de ide is el fog érkezni pl a lambda expression). Viszont ez egy elég fura nézőpont, kevés olyan helyzet van, ahol minden kötöttség nélkül válogathatsz a megvalósításhoz használható nyelvek közül, Java pedig szinte mindenhol megtalálható a gyakorlatban is.

2013. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 uno20001 ***** válasza:

MySQL-re ne keress új könyvet, mindössze annyit kell tenned, (mysqli-nél) hogy a mysql_.... parancsoknál a mysql után írsz egy "i"-t tehát:

-mysqli_query

-mysqli_fetch_assoc

-stb...


A paraméterezés szinte mindenhol ugyanaz, kivétel a mysqli_query. (én erről az egyről tudok)

Régi: mysql_query(parancs, kapcsolatváltozó);

MySQLi: mysqli_query(kapcsolatváltozó, parancs)

2013. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaoszkat!
2013. dec. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!