Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azt halottam hogyha el akarok...

Drunkenzor kérdése:

Azt halottam hogyha el akarok kezdeni programozni ( hackelni ) ahoz Linux kell ( Inux) windows xp-n ez akkor nem lehetséges?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem felesleges álmodoznod... Kevesebb mint 1% esélyed van rá, hogy akármi is sikerül...
2011. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nos, akaraterő ötös kell hozzá ez igaz, de én várnék a LINUX-al. Először tanulj meg programozási nyelveket, olvass rengeteget az intenetes hálózatokról, a tűzfalak működéséről, az weboldalakhoz legtöbbe használt leírónyelveket (html,php például) kívülről tanuld meg, hozzá keress támadási felületet, a portoknak is olvass utána, ilyesmi. Egy hacker körülbelül olyan, mint boxban a különbség egy profi és egy amatőr játékos között. A profi is éveket készül és eddz mire felnő arra a szintre.
2011. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bandit87 ***** válasza:
51%

Alapvetően, aki törni akar az linuxot használ, pláne hogy aki jobban ért a programozáshoz, az utálja a Microsoft termékeket.

A windows alatt is lehet bizonyos törési módszereket alkalmazni pl: hálózat figyelés, lehallgatás, behatolás, néha wifi törés.

De a linux több sikert hoz, főleg ha tudod használni (nem alapfokon).

Tapasztalatból beszélek, én már pár évet eltöltöttem evvel.

2011. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Olyan baromságokat ír némelyik...

Melyik h*lye találta ki, hogy programozni linuxon szoktak??? Mutasson már valaki egy .net vagy win32 api-t, ami linuxon készült... Ez csak a tudatlanok elképzelése, hogy linux, meg hogy a programozók utálják a windows-t :D Én programozóként linux és win párost használok, de igen ritka, hogy linux-ra programozok. Ismerek még vagy 40 kollégát de az is biztos, hogy mindegyikük gépén a win van a boot sorrend első helyén. Hackerkedni meg főleg windowson célszerű... el se tudom képzelni mit csináljak linux alatt küldök a célgépre egy shell scriptet, vagy egy C vírust, ami linuxon fut? röhej...

2011. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"pláne hogy aki jobban ért a programozáshoz, az utálja a Microsoft termékeket."


Jézusom. Aki jobban ért a programozáshoz az általában értelmes ember, és értelmes ember nem utálkozik csak úgy a vakvilágba.

A hackelés meg hálózati ismereteket feltételez, itt meg oly mindegy az operációs rendszer. Mindenhez kell érteni.

2011. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Elindulni pont olyan jól lehet windowson, mint linuxon. Egy bizonyos szint fölött meg úgyis mindkettőt ismerni kell. Az asztali gépeken sokkal több a windows, de a szervereken gyakori a linux. (Az meg (ma már) nem igaz, hogy "értelmes ember" nem használ windowst. A win is sokat fejlődött az utóbbi években, a win7 meg a winxp között óriási a különbség.)
2011. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hekkelni tanulni Windows, Macintosh vagy DOS alatt olyan, mint kényszerzubbonyban táncolni tanulni.
2017. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló.


Igen, hackelni valóban sokkal könnyebb Linux alatt, ha hiszed ha nem. Elég egy egyszerű Wifi töréssel próbálkoznod.

Sokkal egyszerűbb ezt egy Kali-n véghezvinni, mint Windowsban szenvedni... A lehallgatások meg véleményem szerint szintén könyebbek egy Kali, Parrot vagy BackTrack alatt.


De látszik, hogy programozó létedre sajnos a "hacker" szó jelentésével sem vagy teljesen tisztában. Ha valakivel rosszat akarsz tenni, akkor azt valóban meg tudod tenni Windowson is (habár még mindig célszerűbb lenne Linuxon véleményem szerint. [és nem azért mert utálom a Win-t]).

A hacker nem feltétlenül jelent rosszat, sőt aki jártas a témában, az mikor meghallja ezt a szót általában nem rossz értelemre gondol, hanem egy hálózati szakemberre, aki képes felismerni a hálózat (vagy program) hibáit, biztonsági réseit és megoldani azokat. Nagyon tömören...


Ezt a tudást meg persze lehet fordítani jó meg gonosz célokra is.

Tehát a hacker munkája rohadtul nem annyiból áll, hogy elküld egy vírust XY-nak. :D

És bizony tény, hogy a legtöbb profi hacker inkább a Unix-szerű op. rendszereket kedveli. Ha meg vírusküldésről van szó, azt ott is ugyanúgy meg lehet tenni.

És itt nem csak arról volt szó, hogy a célgépen Linux vagy Windows fut. Aki érti a dolgát, annak ez teljesen mindegy.

2018. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!