Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell felépíteni a tömböket?

Hogy kell felépíteni a tömböket?

Figyelt kérdés
Holnapután vizsgázom és egyáltalán nem értem a tömböket, hogy néz ki? Mert normális példát sem találok csak részleteket nekem meg a felépítése kellene, mert teljesen az erdőben vagyok vele. :( Meg úgy az egész programozással... Valaki tud segíteni?

2014. jan. 14. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A tömbök azonos típusú és méretű elemek sorfolytonos sorozata a memóriában. (Sorfolytonos, tehát szépen egymás után vannak.) Az elemek indexei: 0,1,2, stb., vagyis nullától indul. Így az egyes elemek kezdőcíme is könnyen számítható:

[első elem címe] + [index] * [elem méret]


A többdimenziós tömb is hasonlóképpen néz ki, csak ott az egyes elemek is tömbök, vagyis tömbök tömbje.

2014. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-eshez annyit tudok hozzáfűzni, hogy a tömbd méretét a lefoglaláskor meg kell adni.


int tomb[50];

int tomb2[] = {1, 1, 2, 3};


A második azért működik mégis, mert pontosan tudod mekkora méretű az a tömb (4), ezért ekvivalens:

int tomb2[4] = {1, 1, 2, 3};

2014. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És a getline függvényt hogy kell felépíteni?? példát tudtok esetleg?
2014. jan. 14. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A szabványban olvasd el a paramétereit, biztosan van több példa is.
2014. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!