Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php tömb n-edik elemét kiíratn...

Php tömb n-edik elemét kiíratni, mely adatbázisból származtatott?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem annyi lenne, hogy lehetséges az n. elem kiiratása phpban egy olyan tömbnél, mely db-ből lehet létrehozva? Tisztában vagyok vele, hogy egy adattáblában minden sor egyenrangú, de id szerint nem követhető?
2014. jan. 18. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Fuss neki újra.
2014. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést.

Ha egy elem kell csak, akkor SQL -ben meg adod keresési feltételének hogy ID = '$n', így csak azaz egy sor adatai fog kiolvasásra kerülni.

2014. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából adott egy adatbázis, összesen 3 oszloppal(+ID, de ezt maximum azonosításhoz használom), és limit 80-al kérdezem le, szóval 80 sorral. Ezeket a sorokat kéne beillesztenem, de minden sorból külön külön minden egyes elemet, szóval nem az egész oszlopot, csak 1-1 értéket, és sajnos, mivel különböző helyekre kell beszúrni az összes elemet, dinamikusan nem tudom teljesen megoldani. Tehát mindig egy, adott sorból egy adott elemet szeretnék lekérni. Az alapelképzelésem az lenne, hogy mind a 3 oszlopot külön tömbbe kérem le, és akkor csak sorban kéne haladnom velük - de így ugye elbukom az id-vel való kapcsolatot. Ti hogy állnátok neki? Köszönök minden választ!
2014. jan. 18. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem teljesen tudom követni, hogy mit akarsz.


Amikor lekérdezel az adatbázisból a select-ben meg lehet adni, hogy pontosan melyik oszlopok eredményét akarod visszakapni, majd a lekéréskor szépen SORONKÉNT kapod meg az eredményeket.

Az egyes sorokban lévő elemekre pedig könnyen lehet hivatkozni.


Vagy az egész eredményt eltárolhatod egy több dimenziós tömbben is és akkor tudod a sort és az értéket is indexelni.

2014. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, egy két hete foglalkozom a phpval, tisztában vagyok vele, hogy mindent az elejéről kell elkezdni - de úgy érzem, egy kis problémával van dolgom. És tényleg köszönöm a segítséget!


A lekérdezés megy, tehát a 80 sor bent van már a tömbbe. Ebből a tömbből szeretnék 1-1 sort kiírni. Ha más nyelven programoznék, mondjuk C++, akkor tomb[3] - ezzel például a sor harmadik elemét tudom a képernyőre írni, vagy akármi. Tehát a tömb televan, és ebből a tömbből szeretnék egy-egy helyre csak egy-egy fix elemet, fix sorból kiírni a képernyőre.


Tényleg ne haragudjatok, próbálom a legjobban megfogalmazni :D

2014. jan. 19. 05:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Te valami ilyesmire gondolsz?

$lek=mysql_query("select valami...",$kapcsolat);

while($sor=mysql_fetch_assoc($lek)) {

csinálj valamit

}


A lekérdezés eredményét tipikusan while ciklussal doglozzuk fel, mert nem tudjuk, hány találat lesz (0 is lehet).

Tovább ha nincs benne rendezés, azt se tudjuk, milyen sorrendben jönnek (ez SQL definíció).

Ha ragaszkodsz a harmadikhoz, akkor beállíthatsz egy számlálót, csak ne sírjon a programod, amikor két találat van.


A gyakorlatban a szűrőfeltételt érdemes úgy megfogalmazni, hogy eleve csak a kívánt sorokat adja ki a lekérdezés.

2014. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!