Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A többalakúságot c# ben,...

A többalakúságot c# ben, hogyan kell megfelelően használni a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Többalakúságnál a leszármazott osztály nem virtuális tagjait ,mint pl a publikus változók,nem overridolt metódusokat nem lehet elérni objektumon keresztül.


Mi értelme van annak,hogy ez így van?


2014. jan. 19. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Például heterogén kollekció.
2014. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Többalakúságnál a leszármazott osztály nem virtuális tagjait ,mint pl a publikus változók,nem overridolt metódusokat nem lehet elérni objektumon keresztül.


Mi értelme van annak,hogy ez így van?

2014. jan. 19. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A többalakúság azt jelenti, hogy az adott osztályok példányait egy alaposztály tagjaiként használod.

Ha valami nem virtual, akkor nem lehet felülírni, az alaposztály metódusa hívódik meg. Aminél nincs megadva, hogy override, az nem felülírás, hanem túlterhelés. Ez az objektumszeletelés. Értelme nincs sok, csak a fordító nem tud mit kezdeni.

2014. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most konkrétan ebből az előző válaszból a kérdező azt fogja leszűrni, hogy a polimorfizmusnak semmi értelme. Pedig van. De ha értelmes példát szeretne, akkor nem a non-virtuallal kellene foglalkozni, hanem a virtuallal.
2014. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindegy lesza*om ugysem segít senki itt nekem normálisan.
2014. jan. 19. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
LoL, hisztis p#cs. :D
2014. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már értem.

A polimorfikus objektumokat kezelhetem egy kollekcióba mert egy bázis típusba behelyettesíthetek több származtatott típust.

Így jön létre a heterogén kollekció.


Ugyanezt nem tehetem meg ha a példány tipús a leszármazott tipús,mert csak és csak is a bázisosztályokba helyettesíthető be egy másik típus

2014. jan. 20. 14:39
 8/8 A kérdező kommentje:

Hisztis pic*ákat meg ne irkáljá másnak mert nem kell,hogy valakit aki el akar érni valamit öngyilkos legyen vagy ilyesmi.

Nem kell senkit sem lefelé taszigálni a mélybe főleg akkor ha az illetőt nem ismered.Mert ilyen beszólásokkal gyakrabban okozunk kárt int hasznot úgyhogy lepontoztalak.

2014. jan. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!