Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy komoly 260k-s Gamer gépet...

Egy komoly 260k-s Gamer gépet mennyire nehéz összerakni? Tehetek benne kárt, ha valamit elrontok? Holnap érkezik, és összeszerelési gyakorlatban amatőr vagyok.

Figyelt kérdés

Még sosem raktam össze gépet, viszont azt tudom, mi hova való, csak hogy mit hova kell dugni az nem oké. Azt tudom hogy a sok pin-es-ből csak 1 van, az oké, hogy alaplap, CPU hűtő is, HDD is talán menni fog (SATA keskeny kábel alaplap-HDD, és egy hosszabb a TÁP-HDD), de több csatlakozó is van, amit nem tudom hogy kell-e egyáltalán csatlakoztatni (pl ventiket, rendszerhűtőket, led világítás csatlakozóit, meg amik a házban vannak led-ek, bekapcsológomb, kis heegyes végű kábelek, stb), vagy hova kell.


Mennyire bonyolult összerakni, el lehet valamit rontani, vagy kárt lehet valamilyen alkatrészben tenni? (azt tudom, hogy procira figyelni kell) Valami tippet tudtok adni, esetleg valaki privátba tud majd segíteni?


Alkatrészek, amik jönnek:

-Asus M5A97 EVO R2.0

-AMD FX-6300

-Cooler Master Hyper 212 EVO hűtő

-Gigabyte 7970 OC

-8 GB RAM

-1 TB vinyó


2013. aug. 23. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Egy jó táppal sok mindent nem ronthatsz el.

Én amikor életemben először raktam össze egy gépet (réges rég, egy messzi messzi galaxisban), akkor például azt se tudtam, hova dugjam a ház bekapcsoló gombját (pwr+) és végig próbáltam minden egyes tűt (alaplap kézi könyve persze semmit se ír le, házhoz meg nem volt), mire megtaláltam...De így se lett semmi baja. Mert jó volt a táp.

De azt ajánlom nézz végig a youtube-n néhány videót a gép összerakásáról , nem olyan bonyolult.

2013. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 imakandi ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog, főleg ha van leírás. Plusz a mai gépeket hülye biztosra tervezik, szóval minden csak egy helyre, a helyére tud bemenni. Tényleg csak a proci gázos, mert a tűket elég egyszerű elhajlítani, én azt mindig a boltban meg szoktam kérni hogy tegyék be, mert nyírtam már ki így processzort.
2013. aug. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, amivel esetleg kicsit több időt igényelhet az a ht felrakása mert azt neked kell teljesen összeszerelni. Nem kell megijedni hogy rögtön elrontod, mert igaz hogy elektroniai cucc ami nem biztos hogy túl éli a kalapácsot, de nem is cukorból van hogy nagy gépszakértő tudja csak összerakni úgy hogy ne menyjen tönkre. A tápod milyen amúgy?

Ajánlott az adott alkatrészekről youtubeon unboxing-összeszerelés videókat nézni, úgy meg végkép nem érhet nagy meglepetés, de ha valamivel elakadtál ide is írhatsz ha tudsz.

sok sikert!:)

2013. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!