Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a probléma és hogyan lehet...

Hecvid kérdése:

Mi a probléma és hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el Pascalt tanulni, azonban mikor a Geany-ben rámentem a fordításra, akkor a következőt írta ki:


Compiling proba.pas

Fatal: Can't open file "proba.pas"

Fatal: Compilation aborted

Error: C:\FPC\2.6.2\bin\i386-Win32\ppc386.exe returned an error exitcode (normal if you did not specify a source file to be compiled)

Fordítás sikertelen.


Hogy lehetne ezt orvosolni, hogy működjön?



2014. jan. 31. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy kijelölöm a hibaüzenetedet, jobb gomb, Google, csomó találat. Ezekből végignézted a legígéretesebb 5-6-ot?
2014. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 SimkoL ***** válasza:
'Fatal: Can't open file "proba.pas"' Szerinted ? Nem tudja megnyitni a proba.pas file-t. Minimális angol tudás !!
2014. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első!

Már természetesen próbáltam a google-t, nem is csak az elő 5-öt, hanem többet, de nem jutottam eredményre.


Második!

Értem azt, ami oda van írva a második sorba, (hogy nem tudja megnyitni azt a file.t) de

1.:Pont ez a lényeg, hogy nem tudok vele mit kezdeni.

2.:Nem ez az egyetlen hiba amit kiír.

Szóval mielőtt még közlöd hogy tudatlan vagyok, kérlek olvasd végig a kérdést.

2014. febr. 1. 15:21
 4/22 ejbenjaro ***** válasza:

Nyiss meg a Geany-ben egy pascal fájlt. Majd az Összeállítás menüben keresd meg a Build parancsok megadása menüpontot.

Elvileg lesz ott egy Fordítás feliratú gomb felül, mellette pedig az fpc.exe "%f" parancsor. Ezt próbáld meg átírni erre fpc.exe "%d\%f"

Így hozzáteszi a teljes elérési utat is a fájlnévhez. Ha szerencséd van, így már le fogja tudni fordítani a programodat.

Ha a futtatásnál is problémázni fog, akkor ott is meg kell piszkálni a build parancsot.

2014. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Így már valóban működik a fordítás, köszönöm szépen a választ, és ahogy megsejtetted, most probléma van a végrehajtással.

Meg tudnád mondani, hogy mit és mire kell átírni, hogy az is működjön?

2014. febr. 1. 21:59
 6/22 ejbenjaro ***** válasza:
Próbáld meg a futtatáshoz ezt beírni a Build parancsok megadásánál: "%d\%e.exe" (előtte ne felejts el egy pascal fájlt megnyitni).
2014. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem működik.

Egyéb lehetőség?

2014. febr. 3. 20:45
 8/22 ejbenjaro ***** válasza:
Hmm, érdekes. Melóban kipróbáltam ma, mert csak ott használok Windows-t és működött jól, de holnap ránézek még egyszer.
2014. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 ejbenjaro ***** válasza:

Megnéztem. Működik.

A futtatható fájl nem olyan útvonalon van neked, amelynek a nevében ékezetes karakterek és egyéb szépségek vannak? Még ezt tudom elképzelni, hogy emiatt nem futtatja a lefordított programot. Illetve azt még nézd meg, hogy a pas fájl mellett valóban létrejött e a futtatható bináris a fordítás után.

2014. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát így néz ki az egész:

D:\Pascal\proba.pas

Akkor esetleg a nagybetű okozza a problémát?

Viszont ha igen, akkor miért működik a fordítás?

Hisz mindegyik ugyan abban a mappában van.

Van egy "proba.pas", egy "proba.o", és egy "proba.exe".

Ebből én mentettem a .pas-t, és a másik kettőt a fordító hozta létre.

Ha ez a helyzet, akkor is a nagybetűre kell gyanakodnom. vagy valami másra?

2014. febr. 4. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!