Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet a...

Melyik programozási nyelvet a legérdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Nagyjából minden oldalon mást írnak és kiváncsi vagyok, hogy ti mit tapasztaltatok. Legfőképpen az érdekelne, hogy Linux programozásához melyik lenne a leghasznosabb?

2014. febr. 3. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
C++, Java
2014. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Linux? Akkor C++, Python.
2014. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
C, C++, Python, Java. Linuxon belül mit szeretnél programozni?
2014. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Linux kifejezetten C,C++,Java, Python, Perl, Ruby és persze bash.


De igazából bármelyiket. Tök mindegy. Nem a nyelv teszi a programozót. Olyan ez mintha ha sok éve vezetsz autót, és átülsz egy másikba 5 perc után megszokod és tudod vezetni. ha kezdő vagy a sajátodat is bizonytalanul vezeted.


Nyilván egy prog. nyelv ettől bonyolultabb, ne elég 5 perc, sőt vannak nyelvek amiknél 5 év után is tudsz újat tanulni. De a lényeg ugyan az. Nem a nyelv teszi a programozót.

2014. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Linux oprendszer programozás? C++


...de ne ezzel foglalkozz. Ha pénzt akarsz keresni, akkor C# vagy Java.

Én pl Java-s vagyok, így azt tudom jobban ajánlani

2014. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magát a kernelt akarod piszkálni, akkor linuxon igencsak preferáltak a különböző scriptnyelvek, mint például a Python, Ruby vagy Perl.


A Pythont esetleg érdemes megnézni.

2014. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Linux programozáshoz ebben a sorrendben:


Python, bash, C, C++, D, JavaScript, Django, Java, Ruby, Perl, PHP.

2014. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Mókás, hogy minden hónapban van GYK-n legalább egy ilyen kérdés...


Hobbi szinten programoznál? Gyakorlatilag bármely átalános célú nyelv megteszi, a legcélszerűbb mégis a C/C++ ebben a környezetben, illetőleg szóba jön még a Java - ez utóbbi gyakorlatilag szinte bármire jó.


Vagy inkább karriert csinálnál? Hivatásos lennél? Java. Említeni lehetne még a C# -ot, de Linux alatt kissé sántít az elképzelés. Tehát Java (Java EE to be precise).

2014. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Java, Python könnyen tanulható, C++ pedig szinte alap. Én ezeket javaslom. A Java alapjai kb. egy hét alatt abszolválhatóak (nekem legalábbis annyi volt), utána rajtad áll.
2014. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!