Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linux-ot most kezdtem el...

Linux-ot most kezdtem el használni és kéne némi segítség. A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást. Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni. Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A napokban telepítettem fel a Linux Mint 16 (Petra) verzióját és fut rendesen. Viszont fel szerettem volna tenni a VMware Playert és erre azt a választ kapom, hogy:

A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást.

Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni.

Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

Nem tudom pontosan mi a teendőm, már próbálkoztam a google-val is, de úgy néz ki annyira triviális probléma, hogy még topicot sem kapott a forumokon.



2014. febr. 13. 16:31
1 2 3
 1/21 uno20001 ***** válasza:
Minek kell gedit ahhoz, hogy telepítsd a VMware Playert?
2014. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hogyan szeretnéd telepíteni?

Próbáld szoftverközpontból, ha fent van, az a legegyszerűbb kezdőknek.

2014. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, rákattintottam a letöltött fáljra és ezt az ablakot dobja be egyből.

(ahogy írtam néhány napja van fent a linux és egyenlőre nem értek hozzá túlságosan)

2014. febr. 13. 16:51
 4/21 anonim ***** válasza:
Valószínüleg egy bináris fájlt próbálsz megnyitni, és mivel nincs futási joga, alapértelmezetten szövegszerkesztővel próbálja megnyitni. Adj neki futási jogot. Jobb kattintás -> tulajdonságoknál megtalálod, vagy terminálból a "chmod +x <fájl>" parancs. Érdemes alapszinten megismerni a terminál használatát linux rendszereken amúgy, legalább olyan szinten hogy tudd hogy kell futtatni valamit.
2014. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"rákattintottam a letöltött fáljra"

Mi a kiterjesztése, ha van neki? (A nevének a vége.)

2014. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

haladok szépen lassa :D

most épp az a probláma lépet fel, miután a tulajdonságokban beállítottam a jogosultságokat és a fájl végrehajtásának engedélyezése programként elindítottam viszont nincs "root access" amit gondolom terminalban a sudo sh parancsal ki lehetne küszöbölni, de a terminalban meg nem tudom, hogyan megyek el a "letöltések" mappáig, vagy úgy egyébként bárhová.

2014. febr. 13. 18:05
 7/21 A kérdező kommentje:
a fájl kiterjesztése pedig .bundle
2014. febr. 13. 18:06
 8/21 A kérdező kommentje:

waow, köszönök minden segítséget, találtam egy oylan opciót, ha be szeretnék lépni egy mappába, hogy belépés root felhasználóként és miután beléptem így a letöltés mappába probléma mentesen feltelepült :)

a "man" parancsal pedig már elkezdtem barátkozni a terminallal is. köszönöm minden segítségét, szép estét/napot

2014. febr. 13. 18:44
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Csak így tovább! :)

Bele fogsz még majd futni egy rakás problémába, de igazából így tanul az ember: tapasztalás útján. Így lehet megtnaulni jól egy oprendszer használatát, nem tankönyvekből, és felszínes leírásokból.

További sok sikert kívánok a Linux használatához! Remélem, nem adod fel, és profi Linux-felhasználó leszel! :)

2014. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

nah...e miatt nem nyitok új kérdést hátha itt is észre veszi valaki.

melyik programot ajálnjátok ahhoz, hogy megtanuljak C-ben programozni Linuxon? Most találtam pl.: g++, de mivel nagyon nem értek még hozzá örömmel elfogadok tanácsokat.

( a szokásos Hello World gyakorló feladatot akartam szövegszerkesztőben megírni, szépen ki is emeli a különböző részeit a "programnak", de nem tudom elindítani, vagyis futtatni, de lehet, hogy csak tudatlanságom miatt van)

2014. febr. 14. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!