Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linux-ot most kezdtem el...

Linux-ot most kezdtem el használni és kéne némi segítség. A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást. Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni. Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A napokban telepítettem fel a Linux Mint 16 (Petra) verzióját és fut rendesen. Viszont fel szerettem volna tenni a VMware Playert és erre azt a választ kapom, hogy:

A gedit nem volt képes megállapítani a karakterkódolást.

Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni.

Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

Nem tudom pontosan mi a teendőm, már próbálkoztam a google-val is, de úgy néz ki annyira triviális probléma, hogy még topicot sem kapott a forumokon.



2014. febr. 13. 16:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Szövegszerkesztőben megírod.

Elmented.

Utána le kell fordítani.

Terminálban:

gcc programom.c

Utána megkapod a lefordított programot, a.out néven.

Ezt utána már futtathatod is:

./a.out

2014. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, most már mondjuk, hogy boldogulni fogok :)
2014. febr. 14. 12:46
 13/21 Tom Benko ***** válasza:
37%
Programozáshoz érdemes valami IDE inkább, minimum egy scriptelt vim vagy emacs. GUI esetén Geany vagy komolyabb.
2014. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok megint, most az a kérdésem lenne, hogy azokat a programokat amik [MAC OS] oprendszrre készültek azokat mind feltudom rakni linuxra is? Vagy majdnem mindet? vagy egyáltalán nem? Mert amit most töltöttem le öcsémnek a World of Warcraft nevűjáték abban nem találok olyan fájlt amit el tudnék indítani valahogy és van benne egy oylan fájl is amitben annyi található, hogy: APPLE??????

(én arra jutottam, hogy nem lehet felrakni legfeljebb majd wine-al ami [WIN]-re van, de ha még is tévedek akkor kicsit világosítsatok fel miket olvassak el részletesebben(valami tutorial vagy könyv), hogy meg tudjam csinálni, köszönöm.)

2014. febr. 15. 09:29
 15/21 anonim ***** válasza:

Egyiket se, nem is értem miért tudnád felrakni a Mac-es programokat?

Windowsos programoknak is csak a töredékét tudod futtatni, és abból sem lesz mind hibátlan.

Win-es játékok pl kifejezetten ritkán működnek.

Viszont egyre több játék jön ki Linuxra, nézz körül Steamen.

2014. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
köszi, én is így gondoltam csak nem voltam benne biztos, de szerintem felrakok öcsémnek akkor egy windowst VM-be és akkor menni fog neki minden.
2014. febr. 15. 09:58
 17/21 anonim ***** válasza:
#13: a kezdetben nem feltétlenül. Ha programozni tanul, a GUI kezdetben csak zavarja a kezdő programozót. Bőven elég egy sima szövegszerkesztő. Mi amikor tanultuk, Midnight Commanderben írtuk a beépített szövegszerkesztővel, és parancssorból futtattuk.
2014. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Más oprendszerek programjait jó eséllyel NEM fogod tudni futtatni Linuxon. (Bár még mindig jobb az arány, mint ha Windowson akarnál Linuxra írt alkalmazásokat működésre bírni.) Léteznek ugyan emulátorok, de ezzel - ahogy írták előttem - csak a programok nagyon kis részét fogod tudni rendesen használni. Legtöbbjük vagy el sem indul, vagy ha el is indul, hibásan fut.
2014. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Folytatom a kérdezőzködést:

Amikor megcsináltam a partíciókat linux telepítésnél akkor:

30gb-t adtam magának a linuxnak(/)

10gb ment swap-ra

és a többi ami megamardt(kb.: 260gb) megmaradt a home-nak.

Én azt hittem, hogy a /home-ra fogja installálni a programokat meg csomagokat, de mostanra kezdek elbizonytalanodni, mert nem volt eddig 100gb adatforgalmam sem viszont a fájlrendszer alatti vonalka(ami gondolom az elfoglalt területet jelzi) már majdnem a felénél jár. Ha azt szeretném, hogy sok hely maradjon a programoknak(vmware, wine meg a csomagok amiket letöltök) akkor a root(/)-ra hagyjam inkább a 200gb-t és a /home-ra pedig 30-40gb?

2014. febr. 16. 11:16
 20/21 Tom Benko ***** válasza:
@Simon Belmont: Azért egy IDE szintaxiskiemelő képessége lényegesen tud javítani a kódolás minőségén. Ha már stabilan megy a kódírás, akkor lehet küzdeni egy mezei szövegszerkesztővel.
2014. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!