Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy buta kérdés a programozáss...

Egy buta kérdés a programozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Üdv! Szeretnék megtanulni egy egyszerűbb programozási nyelvet, sokan ajánlották a pythont. De láttam olyat is ahol csak 8 karakter van. Szóval a kérdés az, hogy ezeket a karaktereket hova kell beírni? Le kell tölteni valamit, és oda beírni a kódokat vagy, hogy van ez? Előre is köszönöm!

2014. febr. 14. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

"De láttam olyat is ahol csak 8 karakter van. Szóval a kérdés az, hogy ezeket a karaktereket hova kell beírni? Le kell tölteni valamit, és oda beírni a kódokat vagy, hogy van ez? Előre is köszönöm!"

Ez igazán remek kérdés. Kár, hogy senkinek sincs fogalma se róla, hogy mi a fenéről beszélsz. (gyanítom a brainfuckról)

A kódot meg valószínűleg egy szövegszerkesztőbe kell beírni, aztán azt lehet fordítani vagy interpretálni.

2014. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen arra gondoltam.
2014. febr. 14. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, azt javaslom, hogy próbálj keresni az ismerősök között olyan embert, aki -bármilyen nyelven- írt már programot. Vele kellene személyesen konzultálni pár órát, kérdezvén, hogy mi a programozás, általában hogy megy, mitől "fut" egy progi, és egyáltalán mi az. Ez fontos lenne elsőre, mert így a leggyorsabb megérteni, hogy kb. mi ez a témakör. Bocsi, de leírni nagyon hosszú, kell az a személyes beszélgetés...
2014. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De láttam olyat is ahol csak 8 karakter van."


++++++++++[>+++++++>++++++++++>+++>+<<<<-]>++.>+.+++++++..+++.>++.<<+++++++++++++++.>.+++.------.--------.>+.>.

2014. febr. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
100%
Attól, hogy a nyelv eszköztára minimális, még nem egyszerűbb lesz a nyelv, hanem embertelenül nehézkes, mintha mondjuk mindent tapsolással kéne elmesélned. Nem véletlenül kapta a Brainfuck nevet... Ami az ember számára is egyszerű, abban optimálisan bonyolult elemekből, jól átlátható módon lehet nagyon összetett szerkezeteket építeni. Hányan tudnának biciklit szerelni, ha atomokból kéne összerakniuk?
2014. febr. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8 karakter, ez a Brainfuck. Ez egy nagyon nehéz nyelv, alig tudnál vele kezdeni bármit is.


[link]


A Brainfuck programot ugyanúgy kell szövegszerkesztőben írni, mint a Python programot. A jellemző kiterjesztés a .bf. Kell hozzá egy fordító, és lehet fordítani.

2014. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!