Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dátum feldarabolása, adatbázis...

Dátum feldarabolása, adatbázisból lehívás után?

Figyelt kérdés
Az van, hogyha én beküldök az adatbázisomba egy dátumot, akkor beküldi úgy, hogy 2014-09-07, mondjuk az adott táblán belül a date-hez. Hogyha én ezt lehívom az adatbázisból, mert mondjuk megakarom változtatni és külön-külön beleakarom rakni az évet, a hónapot és a napot egy input-ba, ezt hogyan oldjam meg? Felkéne valahogy darabolnom, de sajnos nem tudom, hogyan oldjam meg. Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 15. 14:15
 1/7 Tengor ***** válasza:

Nyelv függő.

A legtöbb nyelven a legcélszerűbb, ha egy dátum objektumba töltöd bele a megkapott értéket, majd az tagfüggvények v. adattagok segítéségével le tudod kérni az egyes részeit a dátumnak.

Ha a nyelv amivel dolgozol ezt nem támogatja, akkor bizony darabolnod kell a stringet...

2014. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl.: [link]

Majd date és le lehet szépen kérni a napokat, hónapot és minden hülyeséget.


De string-ként is lehet darabolni akár, mondjuk explode-al, majd a tömb elemeit bepakolni.

2014. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
@Tengor: Igaz, de a tegek között ott volt a PHP ebből gondolom neki az kell.
2014. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy franc tudja hogy került oda az a PHP szó... :)


A megoldás menetén mondjuk nem igazán változtat, csak max a függvény nevek mások.

Az el ugyan az.

2014. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:
Jogos, nem szoktam figyelni a kulcsszavakat.
2014. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A) Az adatbázis nyelvétől függően vannak kiszedő YEAR(dátum), MONTH(dátum), DAY(dátum) és összerakó DATE(egész:év,egész:hónap,egész:nap)függvények.


B) Konvertáld a dátumot szöveges változóvá! A konvertáló függvénynek általában két bemenő paramétere van, a dátum és egy pl. "yyyy. mm. dd." alakú szöveg, amelyben a betűk jelentését leírja a súgó. A példában felteszem, hogy az év 4 számjegyű, a hónap 2 számjegyű vezető zérussal, a nap is olyan. A szöveget tovább alakíthatod. Teszem azt, ha a 6-7. helye "04" áll, azt kicserélheted "bolondok hónapja" szavakra.

2014. febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget, sikerült megoldanom!
2014. febr. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!