Chello kérdése:

Delphi? Hogyan.

Figyelt kérdés

Hali.


Mivel fél óránként egy kérdést lehet írni így ez most 2


1. Mi az a TD32 kexstrokes és hogyan, mire lehet használni ?


Azt, hogy mire valamelyest már böngésztem, de a hogyanról eddig semmit nem találtam.


2. Tudot -e valamit mondani arra hol, hogyan tudom beállítani a Delphi-ben az induláskor betöltődő segédablakokat.


Pl. kellene az alignment palette de az object inspector fölötti akármit szinte mindíg bezárnám..



2014. febr. 17. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

> Delphi? Hogyan.

Sehogy. Ne foglalkozz Delphivel.


De most vicc nélkül, nem fehér embernek való. Nem is tanuló nyelv, ha iskolában tanítják szóljatok az igazgatónak.

2014. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a C++ on is, de semit sem tudok róla.


Ugyanilyen grafikus cucc az is ??

2014. febr. 17. 15:04
 3/11 SimkoL ***** válasza:

1. TD32 Turbo Debugger 32 bites verzió, keystrokes billentyűleütések figyelése, engedélyezése.

2. View -> Desktops -> Save Desdktop... itt elmenti az aktuális beállításokat, ablakok...

2014. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SimkoL ***** válasza:

'Nem is tanuló nyelv' valóban, Free Pascal álnéven tanítják.

Mindent el lehet készíteni Delphiben amit Visual C++-ban, sőt a helpje rengeteg közös elemet tartalmaz a C++-al. Millió komponens létezik hozzá. Az újabb verziókkal mobilalkalmazások is fejleszthetők. Linuxra már régebben is ott volt a Kylix.

...ja és a Total Commander is Delphi-ben készült :)

2014. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A TotalCommander-t 1993-ban kezdték el írni. Az egyetlen ok amiért fennmaradt, az hogy nagyon jó és hasznos. Azóta eltelt húsz év.


A helpben lévő sok közös rész valószínűleg a WinAPI-s cuccok, illetve annak egy wrappere, amit tud a Kylix is.

A Kylix anno is egy veszett ügy volt. Kb olyan mint a dotNet-nek a Mono.


Hasznos ha tanulsz és ha érdekel a dolog. De az object pascal egy nagyon eltérő és régi nyelv, egyre kevesebben használják. Olyan mint a Lada, még mai napig van pár fenegyerek akinek az volt az első autója, megragadt annál és mást nem is igazán tud vezetni. Összejárnak, bohóckódnak, készül pár új alkatrész stb. De már csak egy szubkultúra, nem több. Lépni kell, ez van.


Manapság csak akkor érdemes foglalkozni vele, ha a céged, egy meglévő projektjébe kell bedolgoznod jó sok pénzért. A legacy kódokban való kukázás feláras tevékenység, kivéve annak aki csak ahhoz ért. Poén bekerülni egy Delphi-s csapatba, úgy hogy tudod 2x annyit kapsz ugyan azért a favágó munkáért.

2014. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezért szeretem a Delphit - és ezért akarok lassan elhagyni.


A TD32-vel úgy kerültem érdeklődésbe, hogy a delphiben

idiótán van megoldva a billentyűzetkezelés.

Van vagy 3-4 verzió, e egyik sem kezeli hibátlanul a 101 gombos magyar billentyűzetemet.


Pl. alapbeállításnál nem írja be a [] karakterek közül csak az efgyiket.


Scriptből sem.. csak vágólapos okosság által tudom használni és így lassú ctrl+alt+x után ctrl+v scriptből.

Ez akárhogy nézem nehézkes.


Talán meg tudjátok mondani mi segítene rajtam.


Kellene a billentyűparancsainak az átszerkesztése lehetőség is valahonnan.

Nem szeretem, hogy minden grafikus progit telnyomnak velük átírni meg nem találtam hol lehetne.

2014. febr. 20. 13:59
 7/11 A kérdező kommentje:

És hátha tudtok olyan progiról ami el tud tolni egy adott karakterláncot a sor adott sorszámú karakterhelyére minden sorban ahol megtalálható.


Ez sima txt-hez kellene szóközök beillesztésével, hogy

úgy viselkedjen mintha tabulálva lenne.

2014. febr. 20. 14:29
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg azt, hogy hogyan lehetne az automatikus formázást kikapcsolni a kódra vonatkozóan.
2014. febr. 20. 15:20
 9/11 SimkoL ***** válasza:
Kedves kérdező: neked semmi közöd nincs a Delphi-hez a válaszaid alapján, nyugodtan elhagyhatod :) Minden nyelvnek van valami 'gyerekbetegsége', de mindenre van 'gyógyír' ha nem találod meg magadtól akkor a programozás nem neked való. Ha a Delphi-vel nem birkózol meg akkor mi lesz a C++ és hasonszőrű társaival.
2014. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SimkoL ***** válasza:

De ne csak a szám járjon:

Az első problémádra a megoldás:

Létre kell hozni egy registry bejegyzést:


HKEY_CURRENT_USER

Software

Borland

Delphi

7.0

Editor

Options

Itt hozz létre egy új 32 bites értéket (duplaszó).

A neve legyen:


noctrlaltkeys

Az értéke:= 1


Innentől él a szögletes zárójel, és a többi is, ami addig nem ment.

A többi Delphi verziónál ugyanígy kell beállítani, csak a verziószámban tér el az útvonal.

2014. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!