Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programmal tudnék...

Milyen programmal tudnék receptes programot készíteni? ( Delphi, Visual Studio stb? )

Figyelt kérdés

Olyat amibe később is tudok új recepteket hozzáadni.

Néztem Youtube os tutorialokat de ilyen nincs.

Olyat akarok csinálni amiben van hozzáadási lehetőség is ( a programon belül van egy űrlap amit kitöltök és hozzáadódik az új recept a többihez.



2014. febr. 11. 15:03
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármilyen turing teljes nyelvvel tudsz ilyen programot csinálni - igen, akár Brainfuck-al is, csak elszántság és tudás kérdése a dolog.

Persze célszerű olyan nyelven csinálni, amit már ismersz valamilyen szinten.

2014. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre bármelyik nyelv megfelel. Amelyiket jobban ismered.
2014. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Delphi, Lazarus, FreePascal, NASM Assembly, Visual Studio, és most felsorolhatnám kb. az összes létező programnyelvet.

Nem ezen fog múlni.

Az, hogy mennyire lesz használható, az algoritmuson fog múlni.

A tárolást meg megoldhatod (saját) fájlkezeléssel, de minden modernebb fejlesztőeszköz már lehetőséget biztosít adatbáziskezelésre is. Delphiben összekattogatni egy felhasználói felületet egy ilyen úgymond egyszerű programhoz nem nagy kunszt.

2014. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
delphibe csináltam már hasonlót, nem vészes
2014. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, bármivel meg lehet csinálni. Én PHP-vel csinálnám és feltenném egy ingyenes webtárhelyre, szerintem/számomra legalábbis ez a legegyszerűbb.
2014. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van pontosan ilyen videó tutorial mert akárhol kerestem nem találok ? Vagy valaki leírná részletesen hogy kell csinálni ?
2014. febr. 11. 15:22
 7/11 Tengor ***** válasza:
0%

Rossz irányba tartasz. Így nem fogsz megtanulni programozni.

Kezdj el egy modernebb nyelvet megtanulni! Csináld végig az alap tutoriálokat, próbáld meg átszabni őket a saját szájízednek. Nézz utána az adatbázis kezelésnek, annak az elméletének. Nézz utána, hogy érdemes összerakni programokat, milyen tervezési minták vannak. Ha ezek megvannak (1-2 év) akkor kezdj saját programba!


Ha lenne is ilyen tutoriál, mire mennél vele? Le tudnál másolni egy programot, esetleg a címsorba beírni a neved, az nem programozás...

2014. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazad van !
2014. febr. 11. 15:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Hehee... NASM-ben kifejezetten jó móka lenne megírni xDD. Ha valami egyszerű grafikus felületet is akarsz, akkor szerintem java.
2014. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Delphi nagyon szépen kezeli az adatbázisokat. De akár állományokban is tárolhatod a recepteket vele. Ha már felmerült választási lehetőségként, valószínű értesz is hozzá.


Itt igazán a nyelv ismerete a döntő.

2014. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!