Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvet válasszak?

Milyen programnyelvet válasszak?

Figyelt kérdés

Hello! Egy nagy kerdes elott allok, kivancsi lennek a ti velemenyetekre is.

Nos mivel pawn nyelvben mar jartas vagyok, ezert szeretnem magam kicsit tovabbfejleszteni.

Ahogy tudom, a pawn az egy konnyitett C nyelv.

Tovabblepes szempontjabol ez elonyos lehet, ha a c nyelv iranyaban indulnek el.



Mivel probalok ismerkedni a tobbi nyelvel, ezert belelatok, hogy hogyan tevodnek ossze a programkodok.

Jo lenne tudni, vagy legalabb javaslatokat kapbi toletek, hogy milyen iranyba induljak el pawn nuelv ismeretevel.


Sajnos pawn nyelvben sem vagyok profi, de azert elboldogulok egyedul szinte barmivel.


Nos a napokban elkezdtem tanulni a php scriptnyelvet, csak sajnos ez engem tulsagosan nem fogott meg. Persze a dinamikus weboldalak jol jonnek mindig, de nem erzem azt, hogy ezzel hasznosat lehetne alakitani.


A php szerencsere egesz jol is megy, de valahogy unalmasnak tartom... ezzel joforman csak webre lehet maradandot alkotni.


Fontos tenyezo tehat a hasznalhatosag szamomra, szoval ha valamit alkotok akkor az hasznos legyen akar nekem, akar masoknak.


Igy az elejen a php jonak tunt, de ido kozben unalmas lett, nincs nagyon otlet, hogy milyen weboldalt kellene letrehozni.


Gondolkodtam a c vagy c++ esetleg java vagy c# de azt olvastam, hogy nagyon nehez.. Amit jobban szeretnek, az androidra 2-ds oldalnezetes jatekok keszitese, ha jol tudom ez java... vagy esetleg szamitogepes programok keszitese... Ki mit ajanl? Merre induljak el a tovabbtanulasba?


Termeszetesen ha semmi jo nem sul ki ebbol, akkor maradok a webszerkesztes koreben es dolgozok majd megrendelesre amint arra a szintre jutok..

Esetleg tovabb tevekenykedem a pawn nyelvben, bar ennek az ideje veges. Php html es css (kesobb javascript) nyelven sikerult mar egy felkesz ucpt osszedobtam 2 nap alatt, tehat ugyesen haladok velemenyem szerint.

Fontos tudni, a pawn a gta san andreas mp altal tanultam meg, scriptnyelv jatekokhoz.

UCP=user control panel. alt gta san andreas online karakter kezeles.

Varom valaszotokat! sziasztok



2014. febr. 22. 22:08
 1/4 uno20001 ***** válasza:

PHP-val nem csak webre lehet fejleszteni, ugyanolyan parancssoros programokat is lehet vele csinálni, mint bármilyen másik nyelvvel.


Könnyen kezelhető, tanulható nyelv a Python, kezdőknek is sokszor ajánlják ezt.


De, mivel a PAWN egy egyszerűsített C (igaz GTA-SA-hoz), így akár C-vel vagy C++-szal is kezdetsz.

2014. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos igen, tudom, hogy a php parancssori futasra is alkalmas, de nekem az is fontos lenne, hogy legyen egy vizualis megjelenes, vagyis valami gui


c vagy c++ eri meg jobban?

Android fejleszteshez mi kell?

c vagy c++ nyelvhez vannak "kezdok" szamara baratsagos leirasok? nekem vegulis nem az kell, hogy milyen operatorok vannak, hanem inkabb fuggvenyek.. pl kiirni egy parbeszed panelt gombokkal, szovegmezokkel.. idozitok inditasa.. egyebek! Koszi

2014. febr. 22. 22:41
 3/4 iostream ***** válasza:

Ha C vagy C++ akkor egyértelműen C++. De egyik sem kezdőbarát nyelv.


Szintaxist megtanulni nem nagy para, szóval egyértelműen Python.

2014. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit te írtál, ahhoz programkönyvtárak kellenek. Grafikus felülethez például Qt vagy GTK, bár valószínű, hogy nem érhetők el Pawnból.
2014. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!