Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fejlesztés Win7 alatt C++-ban...

Fejlesztés Win7 alatt C++-ban Qt-vel - mik az első lépések?

Figyelt kérdés

Még keverem a fogalmakat, ezt előrevetítve kérdeznék az alábbiakban.


C++-ban szeretnék programozást gyakorolni, sok éve egész sokat megtanultam a nyelvi részéből (mutatók, referenciák, mindenféle öröklődés, sablonosztályok, operátortúlterhelések, satöbbi), Stroustrup és egyéb komolyabb, a nyelvi résszel kapcsolatos könyveket végigolvastam, több ezer sornyi kódot is írtam konzolalkalmazásokhoz, de mindez 15 éve volt, és azóta még csak nem is programoztam, szóval szinte a semmiből kezdem most újra, meg-megdöbbenve a régi kódjaimon.


Valamelyik nap Windows 7 (32bit) gépemre telepítettem a

* MinGW -t (gcc.exe van benne, ami fordít)

és a

* Code::Blocks fejlesztőkörnyezetet (IDE)

Így már sikerül kisebb programokat írnom és .exe-re alakítanom.


Most viszont egy ismerősömmel megállapodtunk, hogy a jövőben a Qt -t fogjuk - egyelőre csak kisebb, Windows 7 alatt futtatható, ablakos programocskák - fejlesztésére használni. Egyelőre ő is "csak így", hobbiból gyakorolna, de a Qt-hez ragaszkodik, mivel majd azt kell használnia az egyetemi tanulmányai során.

Tudom hogy a Qt már igen sok éve létezik, de mivel (újra)kezdőnek számítok, még nem találkoztam vele.


Ezért vannak kérdéseim:

- A Qt telepítése mit fog számomra jelenteni ?

- Például, ha a Qt-vel fejlesztek, annak van saját fordítója, amit használnom kell ?

- Le kell törölnöm a MinGW fordítóját és/vagy a Code::Blocks-ot ?



2014. febr. 23. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A qt csak egy nagy függvénykönyvtár semmi több.Úgy mint a boost is.
2014. febr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj rá úgy, mint egy rakás előre megírt kódra, például ami neked 30 sor egy GUI alkalmazás esetén, az lehet, hogy qt használatával mindössze kettő, de az a kettő pont azt a harmincat végzi a háttérben mint amit neked kellene írnod. Röviden ugye ez minden keretrendszer előnye.
2014. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Aha... szóval, csak egy függvénykönyvtár.


Akkor, amiket már a gépemre telepítettem, azt mind tovább használhatom a Qt-val?


És, az alábbiak közül, a topiknyitó hozzászólásomban írtakat is figyelembe véve, melyiket telepítsem?

[link]

2014. febr. 24. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedből és a hozzászólásaidból látszik az,hogy nagyon nincs rálátásod arra,hogy hogyan történik a fordítás.


Akkor, amiket már a gépemre telepítettem, azt mind tovább használhatom a Qt-val?

Igen egyéb könyvtárakat is használhatsz a a qt mellett.

De a qt nagy ezért semmi szükség rá szerintem.


Nem tudom melyiket kéne letölteni onnan ezt cdak te tudod.

Te tudod mire akarsz fejleszteni.és hogy milyen fordítóval.

Szal vslamilyen mingw verziót töltsél.

2014. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

15 év nagy idő, nem kellene meglepődnöd.

Köszi.

2014. febr. 25. 11:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként, nem is azt írtam h a fordítási folyamatához értettem. Anno DOS alatt Borland C++ 3.1-t használva csak néhány saját fejállományra meg egy-két összeszerkesztésre volt szükségem, több dolgom nem nagyon volt azzal h mi történik a háttérben.


Azért voltam kíváncsi h melyiket is, mert MinGW már van a gépen, de ha ez se gond, letöltök egy olyan verziót.

2014. febr. 26. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!