Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes megtanulni programozni...

Érdemes megtanulni programozni autodidakta módon?

Figyelt kérdés

Anno középiskolában informatikát tanultam, bolondultam érte, ment is jól, viszont nagyon nem voltam az iskolában leadott szintű oktatással megelégedve, ezért otthagytam, és a zenét választottam (ami egyébként hasonlóan jól ment, és szerettem is).


Mit gondoltok, érdemes egy programozási nyelvet megtanulni? Tudom konstruktív módon hasznosítani?

Pl. csak egy ötletként eszembe jutott az is, hogy zeneoktató szoftvert írjak, vagy ilyesmi... De egyéb szempontból is érdekel.. Pénzszerzés.. Láttok benne fantáziát? Én PASCAL-t tanultam. (28 vagyok, családos)



2014. jan. 27. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tanultál programozni, érdekelt, és egy programozási nyelvet se tudsz, az érdekes. Vagy ha úgy gondolod, hogy egy magasabb szintűt akarsz megtanulni, szerintem Pascal után simán menni fog a C++, ha nem is rögtön a nehéz rész, de a Pascal programokat C++-ban is meg tudod írni. És lassan áttérhetsz rá, sokkal jobb "infrastruktúrája" van, vagy hogy mondjam, több dokumentáció és hasznosabb, modernebb fejlesztőeszközök. Ami Pascalhoz hasonló szerintem az a C#, az elég emberközeli, sokkal szebben néz ki pl. a kód, és biztonságosabb is a C++-nál.
2014. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 SimkoL ***** válasza:
75%
Hát ha már Pascalt tanultál és magadnak akarsz programozni akkor a Delphi. Mindent meg lehet benne csinálni, bár néha elkél egy kis C++ ismeret is. Hát, hogy pénzszerzés ? Ahhoz profinak kell lenni, vagy korszakalkotót kell kitalálni esetleg mindkettő.
2014. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Programozni autodidakta módon? - Másként nem is lehet!

Kezdj modernebb nyelvek irányába menni (C/Java/C++), hobbinak kiváló, később - ha már magasabb szinten megy és lesznek referenciáid -, akár pénzt is tudsz keresni vele.

2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy érdemes.

Egyetemen sem fognak megtanítani programozni, ha nem foglalkozol vele te magad.


Minden gyakorlati tudásomat saját magam szedtem össze, csak ezt tudom javasolni neked is.


Pénz? Van benne, nem is kevés: Java és C# a megfizetett.

Ha nagyon király PHP/CSS/HTML5/JS/AS# vagy egyszerre, akkor is meg lehetsz fizetve.


Pascallal ne foglalkozz.

Vagy java vagy webes területet ajánlok.

Én speciel mindkettot csinálom és nem panaszkodhatok pénzügyileg... Nem nagyképuségbol mondom.

2014. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz (#4)


Egyetemen tényleg nem tanítanak programozni, de nem is arra való.


A Pascalos tudásodat fel tudod használni bármely nyelvben, de nem érdemes foglalkozni vele, még ha Delphiben is akarsz, ahogy javasolták, egyszerűen már nem keresnek. Legfeljebb már meglévő, több éves projektek karbantartására.


Jelenleg a C#, Java és a modern webfejlesztő technológiák a legkeresettebbek és persze jól is fizetnek. Keresett még a C és C++ fejlesztő is, kifejezetten natív megoldásokra.


Persze haldó szinten is bármelyik nyelvel el tudsz helyezkedni fejlesztői pozícióval.

2014. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes, még akkor is, ha csak hobbi szinten űzöd.


Viszont itt gondok lehetnek:

"érdemes egy programozási nyelvet megtanulni?"


Megtanulni "programozni" nem azonos egy programozási nyelv megtanulásával. Egyszerűen nem lehet egy nyelvet úgy megtanulni, hogy azon keresztül ne tanulnád meg az algoritmusokat, adatszerkezeteket, egyáltalán a gondolkodásmódot. Szóval mindenképpen érdemes, csak tudd, hogy a programozási nyelv csak egy eszköze a program elkészítésének. Azon keresztül sok általános dolgot is meg fogsz tanulni, ha jól csinálod.

:)

2014. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát nagyon köszönöm, sokat segített!
2014. jan. 28. 11:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nekiestem 12 évesen. Sajnos odáig fajult, hogy másodéves programtervező informatikus hallgató vagyok.
2014. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #8

Akkor a neheze még hátra van :)

2014. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7-es: hogy érted, hogy "sajnos" ?
2014. jan. 30. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!