Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy külső Webáruházból a...

Egy külső Webáruházból a cikkszámokat és a hozzájuk tartozó árakat hogyan tudom kinyerni?

Figyelt kérdés
Szeretnék ötletet kérni a kérdésemhez. Egy rövid scriptet kéne hozzá írni, de nem tudom merre induljak el... Ötlet?

2014. márc. 4. 12:28
 1/7 Tengor ***** válasza:

Legegyszerűbben úgy, ha hozzáférsz az SQL-hez, ami a webbolt mögött van.

Ha ez nem megoldható, akkor bizony parzolni kell az oldalakat. Erre nem fogsz találni egy olyan programot, amin megnyomod a nagy piros gombot és excelben megkapod az eredményt. Ezzel dolgozni kell.

2014. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az SQL-re nem látok rá. Egy konkurens cégnek a weboldalán szeretném a cikkszámokat és a hozzá tartozó árakat lementeni, majd kiírni pl. egy xls-be.

Az nem jó kezdés, hogyha valamilyen Webspiderrel lementem a teljes oldalt? Majd abban valamilyen scriptel megkeresem a kívánt adatokat...

2014. márc. 4. 12:50
 3/7 Tengor ***** válasza:
De jó lehet. A scripten múlik minden.
2014. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem JS-ben írom meg a scriptet, mert ahhoz legalább minimálisan konyítok...

Abban tud valaki segíteni, hogy JS-ben hogyan mentek bele egy Stringbe egy komplett HTML fájlt?

2014. márc. 4. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy komplett HTML fájlt? van egy DOM objektumod? Mert akkor obj.outerHTML
2014. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodsz a javascripthez (én nem tenném), akkor a Yahoo Query Language kell neked, ezzel a parsingot is megspórolod. Itt egy szép példa:

[link]

2014. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
küldd már el privátban a webáruház címét, úgy talán nem kell látatlanban rámondani semmit
2014. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!