Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nincs olyan programozó,...

Miért nincs olyan programozó, aki határidőre megcsinálja a munkát, azt csinálja, amit a megbízó kér, és le is ellenőrzi, amit kiad a kezéből?

Figyelt kérdés

Eddig több programozót is megbíztam különféle munkákkal, de

- az egyik egy hónap után közölte, hogy mégsem tudja megcsinálni a vállalt munkát,

- a másik a három hónapra vállalt munkát még nyolc hónap után sem tudta nagyvonalakban sem elkészíteni,

- a harmadik félkészen otthagyta a munkát és lelépett angliába,

- a negyedik fél év után közölte, hogy ő ideges lesz, ha programoznia kell és inkább nem csinálná tovább ezt a szakmát,

- az ötödik fél évig ült a munkán és hitegetett, mire kiderült hogy szinte semmit sem csinált,

- a hatodik állandóan beteg lesz, meg az anyja is beteg ha dolgozni kellene valamit,

- a hetedik az állandóan azt mondta, hogy kész, tesztelhetjük, de olyan óriási hibák vannak benne, hogy semmire sem alkalmas,

- a nyolcadik nem ért rá megcsinálni, mert állítása szerint éppen züllött és nem volt olyan állapotban,

- stb.

Mellesleg megjegyzem, hogy mindegyik megbízáshoz szerződést kötöttünk, igen részletes leírást, terveket adtam, és egyértelműen definiálva volt a feladat.


Szóval szeretném tudni, hogy mi okozza a programozóknál azt, hogy nem tudnak rendesen dolgozni? Sírnak, hogy nincs pénzük, de amikor lenne rá lehetőség, hogy dolgozzanak érte, akkor minden más van, csak munka nincs.

Vagy esetleg találkozott már valaki rendes programozóval is?


2009. dec. 14. 06:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez tetszett: "ő ideges lesz, ha programoznia kell és inkább nem csinálná tovább ezt a szakmát"

Akkor miért ment programozónak az ilyen?

Bár a többi sem kutya. Sajnos én is sok ilyennel találkoztam már és nem csak ebben a szakmában.

2009. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban nagyon ritka a becsületes programozó, én is sok kört lefutottam már hasonló tpasztalatokkal. Remélem, hogy előbb utóbb találsz egyet.
2009. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez jellemző minden szakmára. Aki tud és hajlandó is becsületesen dolgozni, az elmegy külföldre. Nekem volt egy kis boltom, de ugyanez volt a tapasztalaot az eladókkal. Állandóa sírtak, de dolgozni egyik sem akart. Mindent a szájukba kellett rágni, semmit sem csináltak meg önállóan. Sokan jöttek, hogy dolgoznának ott, aztán amikor oda került a sor, hogy aktuális, akkor egyik sem vállalta, mert hát inkább ült otthon és élt a segélyből, mintsemhogy megmozdítsa a valagát.
2009. dec. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minimum 5 év, amit leírtál. Miért nem tanultál meg programozni ennyi idő alatt, ha tényleg olyan könnyű? Jó, az érvek amiket a programozók felhoznak, igen érdekesek, de szerintem sarkítottak is rendesen.
2009. dec. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De igenis, hogy van, például én. :) Mivel ebből élek - és talán maximalista is vagyok - nekem fontos, hogy tökéletes munkát adjak ki a kezemből, és sose csússzak ki a határidőből. Ha nem fér bele új meló, mert annyi megrendelésem van, akkor megmondom az ügyfélnek, hogy bocs, de nem. Olyan is volt, aki várt rám, mert személy szerint én kellettem neki. Mint minden szakmában, itt is sokféle ember van. A hozzászólásom nem felajánlkozásnak szántam, egy hónap múlva szülök, és egy darabig csak a frissítéseket készítem el. :)
2009. dec. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem tanultam meg programozni ennyi idő alatt? Te miért viszed szervízbe az autód, miért nem csinálod meg magad? Miért hívsz vízvezetékszerelőt, ha elromlik a csap, miért nem tanulod ki a vízvezetékszerelő szakmát? Stb.

Nos annak idején megtanultam programozni, de azóta eltelt két évtized és megváltoztak a programnyelvek, lehetőségek, stb. én pedig az informatika más területével foglalkoztam az utóbbi időben. Ha pedig beleásnám magam a PHP, MySQL, Ajax, Smarty, stb. technológiákba is, akkor nem lenne időm a családomra és nem lenne időm pénzt keresni sem, amiből megélek, és amiből adott esetben meg tudnék finanszírozni egy-egy fejlesztést. Ráadásul nem ebből akarok megélni, csupán egy-egy projekthez kell néha programozó. Ha annyi ilyen munkát tudék adni, akkor főállásban alkalmaznék valakit. Ráadásul az informatika manapság eléggé szakosodott, aki azt állítja magáról, hogy mindenhez ért, az vagy zseni, vagy hazudós.

2009. dec. 14. 08:06
 7/12 anonim ***** válasza:
ne magán személyt bízz meg az ilyen jellegű munkákkal, hanem erre szakosodott CÉGET, (A CÉG-jegyzékben megtalálhatók, amelyekkel szerződést kötve, kötbérhez lehet kötni az esetleges határidő csúszást, és amely hivatalos számlát is tud nyújtani az elvégzett munka ellenértékének a rendezésekor! (bár a leírtakból úgy tűnik nem is olyan nagyon fontos és létszükséglet Neked, ez a projekt)
2009. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Volt közte cég is. Az se volt jobb.
2009. dec. 14. 14:58
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor irány a CÉGBÍRÓSÁG!
2009. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

erre a "kérdésre" illetékes válasz adók elérhetőségei:

[link]


[link]

2009. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!