Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hanyadikos matematika tananyag...

Hanyadikos matematika tananyagot kell tudnom, hogy érdemes legyen számomra elkezdeni programozni, ne találkozzak semmi teljesen ismeretlen fogással?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es vagyok, de már nagyon szeretnék megtanulni programozni, noha még csak magamtól tudnék belekezdeni. Szeptemberben viszont lenne lehetőségem tanfolyamra is.

2014. márc. 22. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 11-ben kezdtem, tanárral persze, de sztem 10-ben nyugodtan elkezdheted bár egyedül elég nehézkes de mindent bele..
2014. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 6-7. osztályban kezdtem, és ma ELTE Prog. Inf.-es vagyok.
2014. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tengor ***** válasza:

Kisebb programokat már onnantól lehet készíteni, hogy az összeadást megtanultad (kérjünk be egy számot, adjuk össze a közöttük lévő számokat, stb).

Aztán ha az alapok megvannak, akkor akár készíthetsz adatbázis programot, ahhoz megint nem túl sok matek kell csak logika meg persze az informatikai tudás. Gyanítom, hogy egy webshop elkészítéséhez matekból elég a 4 alapművelet.

Az olyan progihoz, ami pl 2/3D-s objektumokkal számol, azokat mozgatja, forgatja, ilyesmi ahhoz kell már kell a vektorok, mátrixok, szögfüggvények ismerete (nekünk egyetemen tanították).

A képfelismeréshez pl szintén kellenek egyetemi szintű matematikai ismeretek.

2014. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínüleg lenne egyetemi ismerősöm, aki tudna segtíteni legalább az alapok elsajátításában, de még érdeklődnöm kell nála ez ügyben. Mellesleg az internet is végtelen információval rendelkezik, bár nem mondom, hogy nekem ez a végtelen most elég lesz. Ki tudja...

Akkor vágjunk bele :)

2014. márc. 22. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Középsulis programozás nálunk pl olyan volt hogy semmi matek nem kellett hozzá igazából.. Most 2. féléves vagyok elte proginfón, még mindig nem érzem annyira erősnek a kapcsolatot a matek és a prog között, de biztos később jobban meglesz :D

Amúgy utolsó előtti évben kezdtem a középiskolában rendesen tanárral.

20/L

2014. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Igazából csak komolyabb programok megalkotásához szükséges tudni magasabb szintű matekot. Kisebb dolgokat nyugodtan lehet írogatni középsuliban is, ami nagyon hasznos lehet a későbbiekben.
2014. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5. hozzászólónak:

Ha 2. féléves vagy kellet találkoznod a Burcsi féle DiMat1-el. És valószínűleg ejtett néhány szót a matematika fontosságára az informatikában (valószínűleg a kriptográfiát hozta fel példának):D


Ez vonatkozik a lineáris algebrára is :D Ha megcsináltad a tárgyat most valószínűleg van számítógépes grafikád.


Ja az analízisről még nem is ejtettem szót ;)

2014. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, kriptográfiánál emlegette, bár nekem igazából Mérai volt az előadóm, csak bejártam Burcsihoz is. Mérai semmit nem mondott azon kívül hogy felolvasta a diákat :DD De Burcsi kicsit motivált hogy nem tök fölösleges.

Ja azt néztem hogy grafikának előfeltétele a linalg meg a prog, de az csak 3.(?) félévben lesz azt hiszem.


Most kb annyi köze van a programozásnak a matekhoz, hogy elég "matekosan" írjuk le hogy mit csinál a program, stb. Maga a megvalósítás még megy nélküle.


Az 5-ös voltam :D

2014. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!