Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SEGÍTSÉG! FREE PASCAL/TURBO...

SEGÍTSÉG! FREE PASCAL/TURBO PASCAL, Hogyan tudom ezt?

Figyelt kérdés

Be szeretnék olvasni egy txt ből amelyben több sor van, a sorokban szóközökkel elválasztva van két szám és 3 szöveg.

A számokat gond nélkül beolvasom a tömböm adott rekordjába de a szövegeket nem tudom 3 külön rekordba rakni mivel az elsőbe berakja mind a hármat a szóközökkel együtt.

Hogy tudom őket három külön rekordba rakni?



2014. márc. 23. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Beolvasod a 3 szöveget egyben (ahogy most is történik), a szóközöknél szétválasztod három felé, és ezt a 3 szöveget tárolod a tömbödben.
2014. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez oké, de ez a szétválasztás hogy is történik pontosan?
2014. márc. 23. 18:58
 3/3 ejbenjaro ***** válasza:
100%

Pos, insert és delete. Ezeknek nézz utána, segítségükkel meg tudod csinálni a szétválasztást.

Ha tanultatok már objektumorientált programozást Free Pascalban. Akkor pedig TStringList és ExtractStrings, ami még szóba jöhet.

Vagy egyszerűen csak végigszaladsz egy ciklussal a beolvasott string karakterein és addig írod egy változóba a stringed karaktereit, amíg az nem szóköz. Egy feltétel vizsgálattal kombinálva 3 változó esetében ez is megteszi.

2014. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!