Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítség kéne a Pascal program...

Segítség kéne a Pascal programozási nyelveben?

Figyelt kérdés

Hogyan kell kiadni a ciklus végén, pl. a második legkisebb szám sorszámát?? Hogyan kell azt beírni a program ba,hogy kiadja annak a sorszámát? :D

Előre is köszi a segítséget! :)



2013. dec. 9. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresed a legkisebbet, majd ha találsz annál kisebbet akkor az eddigi legkisebb lesz az új másodiklegkisebb.
2013. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az rendben van, megtalálom a 2. legkisebbet, hanem hogyan adjam ki annak a sorszámát a cikluson belül?
2013. dec. 9. 21:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

WriteLn(i);


Amúgy a cikluson belül vagy, vagyis nem értél végig a tömbön, nem tudod még a valódi legkisebbet, tehát értelmetlen kiírni.

2013. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

leírom akk a feladatot, amelyet a tanár tőlünk kért, az egész feladatot meg tudom csinálni és működik is csak nem tudom,hogyan kell kiíratni a sorszamot, a feladat így szól:

megkeresni és kiadni n szám közül a második legkisebb számot, majd kiadni annak a sorszámát

2013. dec. 9. 21:55
 5/16 anonim ***** válasza:
A mindenkori minimummal együtt számon tartod annak az indexét is. Ha változik a minimum, akkor az indexet az aktuális indexre állítod.
2013. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Az értékeket egy struktúrában tárolod, amiben az érték mellett a sorszámát is tárolod. Ezekből áll a tömböd, amit az értékek szerint sorba rendezel. A rendezett tömb második eleme, amit keresel és mivel a struktúrában együtt mozgott a sorszáma, azt is kiolvasható.
2013. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nem ighazán értem XD

ha nem gond, akk vki leírja nekem egy példán keresztül, hátha könyebben megértem :)

2013. dec. 9. 22:04
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Vagy ha a struktúrákat még nem ismered, akkor két n elemű tömböt kell létrehoznod: egyet amiben az értékeket tárolod, egyet pedig feltöltesz 1-től n-ig az egész számokkal.

Az első tömböt rendezed, de közben a másodikat is ugyanúgy módosítod, így folyamatosan megőrzi az adott pozícióba mozgatott értékeknek az eredeti sorszámát.

2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 iostream ***** válasza:
Erre most feliratkozok, mert látom, hogy komoly problémák vannak.
2013. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SimkoL ***** válasza:

Már nagyon belebonyolódtatok :)


program masodik;

const max = 100;

var i, n : integer;

min, min1 : byte;

tomb : array[1..max] of byte;

begin

Randomize;

for i := 1 to max do tomb[i] := Random(255) + 1 ; //Feltoltjuk a tombot

for i := 1 to max do Write(tomb[i]:5); //Kiirjuk

min := tomb[1];

for i := 1 to max do if tomb[i] < min then min := tomb[i]; //Megkeressuk a legkissebbet

min1 := tomb[1];

for i := 1 to max do //Megkeressuk azt a legkissebbet ami min-tol nagyobb

if (tomb[i] < min1) and (tomb[i] > min) then

begin

min1 := tomb[i];

n:=i; //Megjegyezzuk a sorszamat

end;

WriteLn;

WriteLn('A masodik legkisebb szam : ',min1, '. Sorszama a tombben : ', n);

end.

2013. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!