Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék kört rajzolni?...

Hogyan tudnék kört rajzolni? (FPC)

Figyelt kérdés
FPC-ben programozok és egy kört kéne kirajzolnom a képernyőre. Hogyan tudnám ezt megcsinálni? Légyszi ne csak parancsot írjatok hanem konkrét értékekkel hogy jobban megérthessem.. Ugyanis azt tudom hogy elvileg circle() paranccsal kéne elvileg, de nem engedi. Köszi előre is.
2014. márc. 24. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrét értékekkel: Circle(30,30,12); ahol az első két paraméter az origó (X,Y), a 3. paraméter pedig a sugár.


Gondolom Graph unit-tal már játszottál, de ha nem, itt szerintem elég sok infót megtalálsz:

[link]

2014. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de exitcode 216ot kapok
2014. márc. 24. 16:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Valaki be tudna másolni egy konkrét programot? Mert még életemben nem használtam a graph unitot.
2014. márc. 24. 17:42
 4/4 ejbenjaro ***** válasza:

Nem könyörögni kellene itt, hanem a neten példákat keresni... Például az első válaszoló által adott linken is van ez-az, ami segíthet megoldani a problémát. Aztán ott van a Free Pascal dokumentációja, ami szintén segíthet ( [link] ),

vagy például ez az oldal: [link]

2014. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!