Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megszeretnék tanulni programoz...

Megszeretnék tanulni programozni. Milyen programnyelvet ajánlanátok kezdéshez?

Figyelt kérdés

2014. márc. 24. 20:53
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%
Én a Javat ajánlanám. Meg lehet benne tanulni az alapokat, és tovább lehet lépni a nagyobb projektek felé is.
2014. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:
100%
Python.
2014. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első nyelv: Python, Ruby, Lua, Java, C#, Common Lisp, Haskell, Clean, Prolog, ezek közül valamelyik.
2014. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 25. 16:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a Pascalt megtanulod, akkor könnyebben fogod érteni a többit is , mert az minden prog nyelv alapja...
2014. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Am esetleg tudjátok melyik a legegyszerűbben megtanulható programnyelv?

Ugyanis szeretném egyszerűen de gyorsan megtanulni.

14/L

2014. márc. 25. 20:52
 7/11 tabaki ***** válasza:
Szerintem a hozzászólók is nagyjából ennek alapján tették meg a tétjeiket, csak persze valamilyen szinten figyelembe vették a nyelvek piaci rangját és használhatóságát is. Kivétel 16:48, aki a csakugyan könnyű, de mára tökéletesen jelentőségét vesztett pascalt reklámozta egy alaptalan állítással. Nem vagyok a pascal ellen, nagyon egyszerű, kényelmes, átlátható nyelv, de egyrészt csak akkor válaszd, ha az amatőr szintnél távolabbi terveid nincsenek a programozással, másrészt nagy múltja ellenére sem alapja az semminek -- a dolgok mai állása szerint a basichez hasonló rokonszenves evolúciós zsákutca, jóllehet, a Free Pascal igen életképes a maga területén. Én szeretem, mert teljesen elég a ház körüli feladatokra, és sosem is akartam profi programozó lenni. Ha te sem, nyugodtan fogjál bele, szépen lehet vele haladni, kifejezetten élvezetes foglalkozás. Viszont már itt a Gyíkon is többen hangoztatták, hogy a pascalban megszokott logika nagyon hosszú ideig hátráltatta őket, amikor más, naprakészebb nyelvre akartak áttérni. Amennyire rálátok a kérdésre, a Python tanulása semmivel sem nehezebb, és egy sor alkalmazás használja alapként vagy kiegészítőként, tehát az ismerete közvetlen, kézzelfogható haszonnal jár. A Java keményebb dió, de egyébként ugyanez mondható el róla.
2014. márc. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Pascal hatott a C-re, a C++-ra, java-ra és a perl-re és az ADA-ra. A C hatott A C++-ra és C#-ra. A C ++ hatott a C#-ra a java-ra, a php-ra és a Pythonra. A perl-re hatott a C, a C ++, a Lisp és a Pascal. A perl hatott a JS-re, a Pythonra, a php-ra és a Ruby-ra. A Python és haskell egymásra hatottak. A lua-ra a C ++ hatott. A Lisp hatott a Haskell-re, a JS-re , a Perl-re , a Python-ra és a Ruby-ra. Szóval a Pascal így elég sok mindenre hatott.
2014. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A C nyelvcsalád az Algol utóda, ide tartozik a C, C++, C#, és a Java. A Pascal nyelvcsaládba tartozik az Ada, az Eiffel, és az Oxgygen is. Egymásra is sokban hatottak a különféle nyelvek. A funkcionális nyelvek más utat jártak be, de ma már sok más nyelv is használ funkcionális eszközöket. Előbb-utóbb ezek előtérbe fognak kerülni, úgyhogy érdemes funkcionális nyelveket tanulni.
2014. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tabaki ***** válasza:

"A Pascal hatott a C-re", stb.


Ja, ha attól már az alapja... Meg gondolom, az assemblynek is.

2014. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!