Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért szeretik sokan a Java...

Miért szeretik sokan a Java nyelvet, mikor a C/C++ jobb?

Figyelt kérdés
Egy ilyen megírt kódban van a legtöbb memóriaszivárgás. Nem megy át a teszten.
2014. márc. 26. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mármint milyen megírt kódban? A Java takarít maga után, a C nem.
2014. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tengor ***** válasza:
100%

Mindhárom nyelven lehet írni tisztességes és trehány programot is. C/C++-ban sokkal könnyebb rosszul programozni. Sokkal hamarabb lesz átláthatatlan a kód.

Ha Javaban tudsz, akkor írhatsz desktopra, mobilra, webre.

2014. márc. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Almát a körtével, Java sok olyan helyen használható, ahol a C/C++ nem opció.

Amit meg a memóriaszivárgásról írsz, elég különös. GC miatt Java-ban nehezebb (de koránt sem lehetetlen) memóriaszivárgást okozni, míg C/C++ esetén ha lemarad egy free/delete...

2014. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De a Garbage Collector nem mindig fut le.
2014. márc. 26. 21:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A gc csak akkor fut le ha a jvm szükségesnek találja (pl fogy a memória, felhalmozódtak a halott objektumok) vagy meghívod te magad (bár ez nem ajánlott, hagyd csak a jvm-re). A gc meghívása: System.gc();
2014. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták már, GC akkor fut, ha szükség van rá. Ha kevés a memória, le fog. Annyival kiegészíteném az előttem írót, hogy System.gc() hatására csak jelzed, hogy szeretnéd, ha lefutna, de nem garantálja annak megtörténtét.
2014. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden hozzászólóval egyetértek. Butaság néhány trehány program miatt szidni a nyelvet általánosságban. Ez most olyan, hogy láttál egy rohadt almát a földön és ezentúl utálod az almát.


És általánosságban nem mondható el, hogy a C jobb mint a Java, sem fordítva. Valamiben a Java jobb, valamiben a C.


Java-ban is lehet memory leak-et írni (jómagam is belefutottam és jó tanulság volt) és C-ben is.

2014. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk C/C++-ban sokkal több memory leak-et lát az ember, mint java-ban és könnyebben is csinál ilyet.
2014. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amúgy ne haragudjatok. Szándékos trollkérdésnek írtam ki a kérdést és reakciókat akartam látni. Az igazság az, hogy van egy ismerősöm, aki szapulja a Java programozókat és köztük engem is, mert "Azért nem Javával működik a légzsák, mert ha lefagy a Garbage Collector, akkor nem nyílik ki". És hogy "Jó, jó, nem az, hogy a programozónak ismernie kell teljesen az alatta futó hardvert, de ti még az alatta futó szoftvert se ismeritek. Azt hiszitek, hogy jé működik a progitok. De a teszten nem megy át, mert valahol elszivárog a memória, annál reménytelenebb hiba pedig nincs is:D". De én nem tehetek arról, hogy vidéki egyetemen nem tanítanak C/C++ -t, pedig én is jobban örültem volna neki és szívesen dolgoznék benne, de egyszerűen nem az volt a kezdőnyelvem és nem azt ismerem bővebben.


Amúgy érdekes, hogy sokan inkább megvédtétek. Ne haragudjatok, nagyon felidegesített az illető. Köszönöm, hogy válaszoltatok.

2014. márc. 26. 22:53
 10/15 Tengor ***** válasza:

Kecskeméten C++-t tanítanak, az elég vidék, nem?

Lehet, hogy légzsákos-java történet nagyon szép. Nézz utána annak, hogy a Toyota programozói milyen "bakit" követtek el C-ben! Aztán a linket lehet küldeni haveroknak is.

2014. márc. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!