Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért szeretik sokan a Java...

Miért szeretik sokan a Java nyelvet, mikor a C/C++ jobb?

Figyelt kérdés
Egy ilyen megírt kódban van a legtöbb memóriaszivárgás. Nem megy át a teszten.
2014. márc. 26. 20:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem akartam egy kalap alá venni és szapulni az összes nem pesti egyetemet. Itt például Sopronban viszont nincs még C se, csak Java és C#.


Mondjuk ezt magamnak köszönhetem, hogy Gazdaságinformatikus szakot választottam egy normálisabb, programozósabb szal helyett. Itt webes szolgáltatások, SQL adatbázisra és vállalatirányítási rendszerekre mennek rá.

2014. márc. 27. 11:32
 12/15 Tengor ***** válasza:
Arra nagyobb is a kereslet, mint a operációs rendszer, driver illetve beágyazott rendszer fejlesztő kollégákra...
2014. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A következők miatt szerethetik:

Egyszerűbb megtanulni.

Nem kell különféle dolgokra ügyelni, hogy hordozható legyen.

Biztonságosabb, például jelzi az indexhatárok megsértését.

A tömb lehet visszatérési érték, tudja a hosszát.

Sok beépített API van hozzá, nem kell külön telepítgetni, keresgélni, hogy ezt most hogyan kell hozzálinkelni.

2014. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is gazdinfos vagyok(PTE), nekünk 2 félév C, 2 félév C++, sőt még Assembly is volt. Mellette persze java, sql, stb. Szóval erre is van példa vidéki egyetemen. :-)
2014. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amúgy programozó vagy, nem? Akkor mit érdekel mit tanítanak az iskolában? A használt nyelvek nagy részét úgy se tanítják, és ami benne van a tanrendben amikor elkezded, az már elavult amikor befejezed.

Python, Ruby, Java, Scala, Vaadin, Javascript: ezek egyikét se tanították az iskolámban, 2 éve végeztem, mindet használnom kell a munkámban.

2014. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!