Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozási nyelv?...

Kezdő programozási nyelv? C++, java, c#?

Figyelt kérdés

Melyik nyelvet érdemesebb megtanulni kezdésnek?

C++-t, java-t, vagy c#-t?

(csak egy minimális tapasztalatom van programozás terén)

Az ajánlott nyelv mellé tudnátok ajánlani egy könyvet is?



2014. ápr. 1. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Java ,C# , a C++-t nem mondanám kezdésnek jónak.

A másik kettő az viszont mehet véleményem szerint.

Ahhoz nem árt az OOP-sem.

Több ingyenes könyv is van az interneten. Googlen sokat találhatsz ami kezdőknek való könyv.

2014. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 uno20001 ***** válasza:
49%
Én Kezdő nyelvnek a Pythont ajánlom.
2014. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Második:

Rendben, azt elfelejtettem írni, hogy ne ajánljatok másik nyelvet, csak a felsoroltak közül.

2014. ápr. 1. 21:28
 4/14 spaceship ***** válasza:

Nem vagyok valami nagy programozó de én is a pytont tanulgatok ajánlom tényleg nem nehéz

Tanuláshoz: fullcirlcle magazin 27 számától fölfelé.(bár ez sajnos a régi 2.x-es verzió de az alapoktól indúl úgyhogy 100% érteni fogod)

2014. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az is kérdés hogy mit ért a kérdező a "minimális tapasztalat" alatt.És az is kérdés milyen céllal tanulja,iskolai feladat miatt,és annyi,vagy pedig szakmájának szeretné egyszer tudni a programozást.

Ha az utóbbi akkor érdemes megismerkednie az OOP-vel is mert már feltétel lett a szemléletmód. Ha iskolai dolgok miatt kell,akkor az előttem szólók sem lőttek mellé a Phytonnal.

2014. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Python* bocsánat :)
2014. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem iskolai feladat, csak ezzel szeretnék foglalkozni.

(még csak idén érettségizek informatikából)

2014. ápr. 1. 21:55
 8/14 anonim válasza:
69%

C++ semmiképp. Bele fogsz unni a programozásba. Java jo mert androiddal még pénzt is kereshetsz vele egyszer. És fut minden platformon -ellentétbe a c#-pal. A c# meg érdekesebb több vezérlési szerkezet van benne (oop rész), de a lehetőségei kisebbek, egyszerűbb dolgokhoz nem szokták használni, nincs piaca inkább vállalatok dolgoznak benne. Oda meg nehéz bejutni. Az meg mind1 h oop. Az elején ne foglalkozz az oop részével csak másold be azt a részt aztán azt írd átt ami tudod, h mi és máris olyan mint a sima c.. A python-t azért nem ajánlom mert az teljesen más stílus ha abba tanulsz előszőr akk nagyon nehéz lesz áttérni c típusú nyelvekre, amik viszont sokkal érdekesebbek, hasznosabbak, sokkal több mindent lehet bennük csinálni. Ezt annak ellenére mondom, h a python tényleg egy egyszerű nyelv és jó is.

Hobbistaként is azt mondanám java vagy c#. Az apijuk tökre hasonló bármelyikkel kezdhetsz. Aztán ha később nagyon kell akkor megtanulod a c/c++-t és akkor már nem fogsz elveszni ezekbe se.

2014. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tengor ***** válasza:
+1 Java
2014. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Én nem javaslom, hogy dinamikus típuskezelésű nyelvvel kezdje valaki a programozás tanulását. Nehéz lesz átállni típusos nyelvre, ráadásul igen gány kódokat lehet bennük összehozni. Természetesen jó nyelv a Python, PHP, JavaScript stb., de nem a kezdők játékszere. Ellenben egy Pascal, C vagy Basic jó választás. A Basic nyelvet például pont kezdők számára hozták létre.
2014. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!