Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egy meglévő...

Hogyan lehet egy meglévő programból adatokat beolvastatni egy másik programba?

Figyelt kérdés
Egy meglévő programban folyamatosan jönnek számok és én akarok egy programot írni (visual studio express tanultam), hogy a számokat beolvassa. Mivel lehet megoldani, hogy a már meglévő programból olvassa be a számokat és én utána tudjam feldolgozni azokat?

2014. ápr. 9. 19:47
 1/10 ejbenjaro ***** válasza:
Aztán hol jönnek azok a számok? Milyen program? Grafikus, vagy karakteres felületű?
2014. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel sehogy.
2014. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen zavaros az egész. "meglévő program", "folyamatosan", "jönnek a számok", ez a mi a frász? :D

Programozó vagy - vagy leszel - tanuld már meg pontosabban specifikálni, hogy mit akarsz :)

2014. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 iostream ***** válasza:

Jönnek a számok = kiírja a standard outputra.


Ezzel a feltételezéssel élve nagyon könnyű, csak át kell irányítani azt a te bemenetedre, így:

meglevo_program.exe | feldolgozo_visual_studio_express_program.exe

2014. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak hát szó nincs a kérdésben console programról, épp lehet egy Windows ablak is, amiben "jönnek a számok", akármit is jelentsen ez..
2014. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

van egy "játék" és a lényeg, hogy megy a játék és van egy négyzet amiben jelennek meg számok. A szám úgy jelenik meg, hogy rákattintok egy gombra és dob egy random számot. Én akarok készíteni egy programot (kezdő programozó), hogy azt a számot amit a játék kiírt olvassa be az én programom és azt a számot én tudjam információként feldolgozni.

Pl: Megy a játék és a négyzetben megjelenik egy szám, mondjuk a 20.

Az én programom olvassa be a számot és tudja kezelni; a programomba például van adva egy érték ennek a számnak(20), hogy páros és, hogy "hogy harapós kutyát jelent".

Önmagában annyi kell, hogy a játékban levő számot olvassa be és tovább én tudjam kezelni, úgy mintha egy szövegdobozba én írtam volna be.

Az, hogy grafikus vagy karakteres felületű, hogy érted? Normál számokat dob ki a négyzetbe, a játék maga a négyzettől picivel távolabb fut. A négyzetben csak adatok jelennek meg.

2014. ápr. 10. 18:13
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az, hogy grafikus vagy karakteres felületű, hogy érted?"


[link]


Huhh... na figy, töltsél fel egy screenshot-ot, amin rajta van a játék, ok? Mert azt már meg sem merem kérdezni, hogy desktop app-e, vagy vmi Flash-es game..

2014. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:

1. Ideiglenes fájlokat használsz, az egyik írja, a másik olvassa. Kevésbé biztonságos, holtpontot okozhat.

2. Szálakat hozol létre, és csatornán keresztül küldöd át a szálakat. Használod a termelő-fogyasztó tervmintát. Biztonságosabb, és a holtpont is ritkább.

Milyen nyelven programozol? Ha Adában vannak, akkor taszkokat javaslom, és randevúval a kommunikációt.

2014. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a fenéért lenne egy random játék Adában?

Valamint az első program nem a saját programja, ha nem esett volna le...

2014. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 iostream ***** válasza:

Nem is az, hanem miért okozna egy fájl holtpontot? Ráadásul a fájlon keresztüli kommunikáció csak egy implementációja lenne a termelő-fogyasztónak, nem is értem, miért van külön kiemelve.


Az IPC-nek vannak alapvető eszközei (hálózati interfész, FIFO fájlok, OS specifikus üzenetküldés), de itt alapvetően van egy program, ami képként állít elő számokat, és azt akarja beolvasni a kérdező. Ez számára a lehetetlen témaköre egyelőre.

2014. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!