Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic vagy C++ kezdő...

Visual Basic vagy C++ kezdő programozónak?

Figyelt kérdés

Melyik nyelvvel érdemesebb kezdeni?

Tudtok ajánlani Visual Basichez könyvet? (C++-hoz már találtam)



2014. ápr. 19. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy kemény?:D


Egyébként akár a VB is jó kezdő nyelvnek, de én inkább mást ajánlanék.

Python?

Esetleg C, ha kemény vagy.

2014. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem jó lesz a C++
2014. ápr. 19. 13:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi a célod a tanulással?
2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát még gimnazista vagyok, majd egyszer szeretnék belőle megélni, de még csak hobbi szerűen (pl.egyszerű játékok készítése)
2014. ápr. 19. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor Python, a pygame libbel egyszerűen is tudsz összetettebb játékokat, algoritmusokat készíteni. Hasonló mint a cpp-hoz az SDL, csak nem kell pointerekkel, referenciákkal, részletekkel foglalkozni.


Egyetemen remélhetőleg megtanítják az alap dolgokat mélyebben, részletesen, ahhoz nagy segítség lesz ha egy algoritmust már többször láttál, van némi fogalmad az adatstruktúrákról.

2014. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A C++ elég nehéz. Mire végigveszed a szintaxisát, addigra Pythonban már házi projektet kezdhetnél. Szóval gondold meg!
2014. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mivel hosszútávra tervezek nem szeretnék annyira belemerülni a pythonba.
2014. ápr. 19. 21:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel hosszútávra tervezel, mindegy melyik nyelvbe merülsz bele. A nyelvek jönnek-mennek, a szintaxisát 10-20 nyelvnek is gond nélkül tanulhatod. Belemerülni a programozásba érdemes, nem a nyelvekbe.
2014. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na akkor most tisztázzuk.

A C++-t inkább felejtsem el?

Kezdésnek semmikép sem ajánljátok?

2014. ápr. 19. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezdhetsz a C++-szal is, ha az motivál inkább. Viszont mindenképp lassabban fogsz haladni, illetve kezdetben kevesebb lesz a sikerélmény, mint egy "kezdő-barát" nyelv esetén.
2014. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!