Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok mondani olyan oldalt/kö...

Tudtok mondani olyan oldalt/könyvet, amiből meg tudom tanulni az Oracle DBA-t?

Figyelt kérdés
Egy csomó álláshirdetésbe látom,hogy kell,de nem nagyon találtam segédanyagot hozzá,pedig megtanulnám egyedül itthon. A c++-t is itthon tanultam egyedül gépről,szóval ez is menne úgy érzem,főleg hogy 40 órás tanfolyamot találtam csak rá (szóval nagyon nem lehet nehéz),de azért nem akarok kiadni annyi pénzt.

2014. ápr. 24. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz... Nem hát, de 40 óra kevés lesz, hacsak nincsenek masszív SQL ismereteid, és fogékony vagy a '80-as évek IT gondolkodásmódjára :-). Sok online információ van, pl. az oracle.com-on is, ott elkezdheted, ha jól emlékszem, ott van ajánlott irodalom is.


Egyébként tudomásom szerint Oracle-hez értő (tényleg értő) nem sok van, és ők elég sok pénzt (is) áldoztak erre, szóval számolhatsz úgy is, hogy akár egy fél milliós jó képzés sem rossz befektetés, mert egy jó helyen ilyen tudással havonta akár a többszörösét rakod zsebre.

2014. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem rossz befektetés,de ha nincs az embernek erre pénze,akkor csak a hülye vesz fel rá hitelt. Amúgy nem is azt mondtam,hogy 40 óra alatt meg lehet tanulni,csak hogy ha ilyen tanfolyamokat indítanak,akkor nem lehet egy java,c++ vagy hasonló szintű. Az SQL meg szerintem nem nehéz,de ezt mástól is hallottam,szóval viszonylag magabiztosan állítom.
2014. ápr. 24. 21:48
 3/3 anonim válasza:

Otthon, valódi környezetben szerzett tapasztalat nélkül megtanulni csak az alapokat lehet, ehhez nagyon sok anyagot találni. Oracle Express ingyenesen letölthető, azon kipróbálhatók az alapvető dolgok, ha komolyan gondolod a tanulást mindenképp szedd le. Java-val, C++-szal nem érdemes összevetni, ez nem programozási nyelv, egész más képességeket kíván (üzemeltetés, nem fejlesztés).


A hivatalos dokumentációt itt találod, 11g Release 2 verzió jó kiindulásképp, ez azért elég száraz anyag:

[link]


Ha kicsit olvasmányosabbat szeretnél sokkal inkább ezeket érdemes olvasgatni (magyar sajnos nincs):

Rick Greenwald: Oracle Essentials Oracle Database 11g

Bob Bryla, Kevin Loney: Oracle Database 11g DBA Handbook

...


Rengeteg tematikus könyv van még, 600-700 oldalnál kezdődnek így sok időt el lehet vele tölteni :). A fentiek mindenképp jók kiindulásnak, ezek után bele lehet már menni a részletekbe.


Ha bármi további kérdésed van csak írj.


Egy DBA :)

2014. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!