Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben hogy tudok úgy...

Javascriptben hogy tudok úgy hívni egy funkciót, hogy közben megadom, hogy mi legyen a változóinak az értéke?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nézegettem w3schollst, de ilyet nem találtam, odáig jutottam el, hogy bele lehet írni egy változó nevét a mögötte lévő zárójelek közé, de nekem valami olyasmi kéne, hogy:

HTML:

<input type="button" value="Nyomjál meg!" id="gomb" onclick="megnyomva(ide kéne beírni, hogy mik legyenek a local változók értékei, pl. a= 12?)"/>

JS:

function megnyomva(a[ez a gomb id-je illetve az array-azonosítója, mert mondjuk van, vagy száz]){

[van valahol egy array, a gomb a-jére kidobja az id-jé]

getElementById(array[a]).value="más";

}

Vagy például ugyanez, hogy rákattintok egy img-re(van 1000 db), és megváltoztatja az src-jt, csak mondjuk nem akarom 1000-szer leírni más src-kel ugyanazt, meg lassabb betöltés is lenne, meg minden, a lényeg az, hogy megoldjam.



2014. ápr. 29. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

onclick="megnyomva(this.id)


function megnyomva(gombid)

2014. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ahogy nézegettem, azt hiszem, meg is találtam, hogy:

var x = myFunction(4, 3); // Function is called, return value will end up in x


function myFunction(a, b) {

return a * b; // Function returns the product of a and b

}

2014. ápr. 29. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

function megnyomva(gombid)

{

document.getElemntById(gombid).src="valamimás.jpg";

}

2014. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Closure használatával is megoldható. Vagy data attribute.
2014. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!