Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Operációs rendszerek tárgyra...

Operációs rendszerek tárgyra beadandóhoz kellene segítség, aki ért hozzá, segítene? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Irjon C nyelvu programot, amely billentyuzetrol beker Unix parancsokat es vegrehajtja oket, pontosan ugy, ahogy a shell.


Ez a feladat, vmi segítséget szeretnék kérni hozzá



2014. máj. 3. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál? Melyik része nem megy?
2014. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy teljesen bárki megcsinálja neked, legalább próbálj elindulni, és dobd be a hibás kódot.
2014. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

még nem jutottam semmire, mert nem sikerült megértenem a rendszerhívásokat

forkolással kéne kezdeni vmit, de azt se értem, hogy hogyan működik, nem azt kérem, hogy írja meg helyettem bárki, hanem, hogy vmi kiindulópontot adjatok

2014. máj. 3. 21:04
 4/9 Tengor ***** válasza:

Google: fork.

Ez kiindulásnak elég...

2014. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 czibles ***** válasza:

Semmi köze a forkhoz.


Feladatod csupán annyi, hogy utána nézel 1-2 linuxos parancsnak (ls, cp, mv, cd stb..), aztan írsz egy programot, amit, ha elindítasz var egy parancsra. Mondjuk beírod neki, hogy ls, akkor kilistázza az aktuális mappa tartalmát.


Lényegében újra kell írnod 1-2 linuxos parancsot alapértelmezett működéssel.

Szerintem mondjuk megcsinálsz 5-6 parancsot az már elég lesz.

2014. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tengor ***** válasza:
#5, a tiéd is egy megközelítés. Jön az irodalmas kérdés: "mire gondolt a költ... feladat megfogalmazója?"
2014. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 czibles ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy rendszerhívásokat kelljen csinálni. Nem azért, mert olyan nehéz lenne (sőt még könnyebb is így), de akkor kizárolag Linuxon lehetne futatni. Azt meg nem hiszem, hogy kötelezően Linuxon kéne kódolni a tárgy teljesítéséhez.

(Az már máskérdés, hogy sokkal jobb és kényelmesebb, de hát akkor is...)

2014. máj. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tengor ***** válasza:

#7, miért lenne kizárt, hogy csak linuxon kelljen kódolni? Nálunk oprendszereken pl bash scripteket kellett írni.

A másik, hogy ha lehetnek olyan tárgyak, ahol kizárólag winen lehet dolgozni, akkor miért ne lehetne csak linuxos?

2014. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 iostream ***** válasza:

A program amit én írnék így nézne ki:

1. beolvas egy sort, ha nem tud, kilép

2. átadja a beolvasott sort a system függvénynek

3. goto 1.

2014. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!