Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség az operációs...

Mi a különbség az operációs rendszerek között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Windows Vista Home, Xp, Linux, Windows 7, meg a többi. Nekem igazából alapvető dolgokra kellene használnom, főként internetezésre, dokumentumok, képek kezelésére.
2010. jan. 30. 20:44
 1/7 anonim válasza:
100%
Helló! hát windowsok közt elvileg minél később jött ki, annál jobb, bár a vistával elég rosszul jártak. A home, meg ultimate meg azt jelölik, hogy mit tartalmaz, általában windowsnál az ultimate tartalmaz mindent 1-1 op. rendszernél. A windowsok és a Linux, megy még pár hasonló op. rendszer közt árbeli és tartalmi különbségek vannak. Egyébként alap dolgokra szerintem mindegyik tökéletesen megfelel. Egyébként nálunk az XP-t használják a legtöbben, mert kb. minden programot támogat, viszont már elég régi. Én személy szerint win 7-et használok, kevés kompatibilitási problémája van és még egy darabig bírni is fogja:) Szóval szerintem mindegy, hogy mit választasz, alap dolgokra az összes jó, de ha választani kéne akkor XP, vagy 7, de linux sem rossz:) (Nem vagyok egy op szakértő, szóval nyugodtan javítsatok ki)
2010. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés olyan mintha azt kérdezted volna:


Mi a különbség a kutyák között?


Gondolok itt Yorkshire terrier , labrador, németjuhász, csivava, meg a többi.


Erre a kérdésre lehet választ adni kb 10 spirál oldalban.


Ha nem értesz a számítógéphez akkor annyit mondhatok hogy ha 2 évesnél idősebb a géped akkor xp-t tegyél rá ha fiatalabb akkor windows 7-et

2010. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
jómagam korábban windowst, az utóbbi fél évben linuxot használok.A win mellett az elterjedtsége szól,ellene a biztonsági és anyagi megfontolások.A linux mellett a használat egyszerűsége,a sebessége,és a biztonsága szól. Ja és ingyen is jogtiszta! Mindennapi használatra mindkettő egyformán megfelel.Ha ezügyben további segítségre van szükséged látogass a mandrivalinux.hu, vagy az ubuntu.hu oldalra.
2010. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a második írta. Ha nincs valami ismerősöd, aki SZÍVESEN segít, akkor ne tökölődj linuxszal, mert nem követi a Windows logikáját.
2010. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Windows-on belül nincs sok különbség, linux disztríbúciók között már több különbség van, de az igazán nagy különbség windows-linux között van.

Windows felhasználóbarátabb, több program jó rá, és játékok közül is több elfut rajta, valamint egyszerűbb.

Linux meg természetesen ellentéte ennek.

2010. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha birja a géped és szerete a varáslókat meg az ilyen nem kell értenem hozzá majd a gép megcsinálja helyettem dolgokat és nem régi a géped (2-3 év) akkor windows 7 ha nem lényeg a külső akkor a jó öreg xp
2010. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. jan. 31. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!