Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet Visual Studio 6....

Hogyan lehet Visual Studio 6. 0-t telepíteni Ms Vista-ra?

Figyelt kérdés

Hagyományos telepítéssel nem megy fel, és a megírt VB programok sem futnak ezmiatt, még úgy sem hogy a exe-hez kellő dll, ocx stb fájlok is felkerülnek az exe mellé.

XPn nem gond oda felmegy az install is.


2009. dec. 26. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp rendszergazdaként telepítsd, és szerintem állítsd be a kompatibilitását WinXP-re.
2009. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem megy fel. úgy sem hogy XP-ként futtatás... Ez az egyes játékoknál lehet hogy jó megoldás de ennén nem működik. Valami olyasmi megoldáűs kell hogy DLL regisztrálás a rendszerbe ami engedi azt az EXe.t is lefutni, mivel inditás után ki is lépteti.


Win2000-re, XP-re felmegy.

Alapvetően semmit reagál a setup.exe-re.

Mindig rendszergazdaként telepítek.

A Vistanak van valami sz@ra ami miatt nem engedi a régi nem NET keretrendszert megkövetelő szoftwareközrnyezet telepítők futtatát, mert már kicsit régi a program és szerintem így blokkolják a használhatóságát, illetve hogy vegyék meg az új NET-es VB-s fejlesztőkörnyezetet. Ami további tanulásokat igényel, de most ilyenekre nincs időm, hogy egy szinte eljesen új nyelvet megtanuljak, mivel sok változás van a VB6, és a VB .NET között.

Kihagytak olyan utasításokat mint pl a "MID" ami egy remek függvény volt a VB6-ban.

Meg amúgy is felesleges lenne az a változat mikor megfelelne a régi is.

2009. dec. 26. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem simán fölment, rendszergazdából indítottam, és WinXP kompatibilitással. Asszem amúgy kiír egy üzenetet, hogy lehetséges, hogy nem kompatibilis a Vistával, és hogy kattintson a folytatáshoz, és engedi föltelepíteni. Öö...nem tudom, milyen korlátozásról beszélsz, ilyen nincsen benne. Tényleg nagyon sok a különbség a .net-es VB és a normális VB között.
2009. dec. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első voltam
2009. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igaz nem most akartam feltenni, de nekem a Visual Studio6 nem akart felmenni ki sem írt semmit és egy home változat volt a rendszer.

Nem tudom mi lehetet az oka, de ezért le is szedtem a gépemről és XP-t használok, hogy tudjak programokat írni. Amit megírok XP-n régen 2003-ban egy memória játékot, azt nem tudom futtatni Vistan. 2000-el és XP-vel megy jól. Valami hiányzik a futtatáshoz nem tudom valami DLL.

Nekem a VB6.0 van és szoktam feltenni az SP5-öt hozzá.

Furcsáltam is, hogy nem tudom telepíteni. Ez egy céges változatú nem kért jelszót instalkor a többi rendszerem amelyiken elindult.

Azért érdekes mert egy ismerősömnek meg akartam mutatni a játékot és neki Vista-van, és nála nem indult el az exe, és minden file ott van pedig amit a z exe használna, de a Vista nem tom miért nem futtatja... (azt már nem tudom próbáltuk-e, hogy mint XP-s programként fusson le...asszem igen, de nem vok benne 100%) majd, ha a gépére kerülök kipróbálom. :)

De, hogy az sem oldotta meg a problémát, hogy XP-ként futtassa a telepíőt.. annak valami esetleg "Windows" hibája lehetett akkor.

Köszi a választ.

2009. dec. 26. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, nincsmit, de a probléma tényleg elég furcsa, mivel én VB6-ban írtam néhány "szivatós" programot, és hát volt direkt Vistára írt is, emlegethette a családfámat a haverom, akinek elküldtem rendesen, mert fogalma nem volt róla, hogy hogyan kell leszedni, mert mondta, és az még a lightosabb verzió volt... Futtattam már én is VB6-ban írt dolgokat Vistán, és nekem simán ment minden, még kompatibilitást sem állítottam. Furcsa. Boldog karácsonyt amúgy ;)
2009. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, nekedis boldog karit!
2009. dec. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!