Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free pascal 217-es hibakód?...

Free pascal 217-es hibakód? (többi lent. )

Figyelt kérdés

írtam pascal-ban egy filekezelő programot ami eddig tökéletesen működött de most valamiért nem működik.

a program a 217-es hibakóddal kilép.

nem tudom mit jelent a 217-es hibakód de arra gyanakszom hogy túl nagy a file és a program nem tudja betölteni.

fél giga a file mérete.

itt az egyszerűsített forrás:


program prog1;

uses Classes,SysUtils,crt;

var Str:TStringList;

begin

Str := TStringList.Create;

Str.LoadFromFile('a.txt'); //itt áll le a program a hiba miatt

Str.Add('valami');

Str.SaveToFile('a.txt');

Str.Free;

end.



2014. máj. 11. 14:11
 1/3 A kérdező kommentje:
hogyan lehetne megoldani hogy be tudja tölteni a file-t?
2014. máj. 11. 14:13
 2/3 anonim ***** válasza:

"nem tudom mit jelent a 217-es hibakód"


Ilyenkor kell azt csinálni, hogy beírod Google-be, hogy "pascal error 217" vagy még magyarul is van találat "pascal hiba 217":

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Hogyan lehet nagy fájlt betölteni? Esetleg megpróbálhatod részletekben, mondjuk soronként, és összefűzöd.


De ha a programod csak ennyi, akkor felesleges eltárolnod, ahhoz, hogy kiírd. Olvashatod soronként és írhatod soronként másik fájlba, a végén meg törölsz és átnevezel.


Vagy, a magic trick: hozzá is fűzhetsz a fájlhoz, nem kell ahhoz beolvasni és újra kiírni. :)

2014. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ejbenjaro ***** válasza:
Ha jól emlékszem a stringlist 2 gigás fájlt tud betölteni maximum, de memória függő is. Nincsen esetleg ékezetes karakter, szóköz a fájl nevében, vagy elérési útjában? Az estleg okozhat váratlan hibákat.
2014. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!