Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Saját androidos app készítése?

Saját androidos app készítése?

Figyelt kérdés
Én, mint átlag felhasználó hogy tudok csinálni android rendszerű telefonra egy általam elképzelt programot? Egész pontosan egy helyközi menetrend alkalmazáson gondolkoztam, amin ki lehet választani hogy nekünk melyik buszok jók és, hogy azok az épp aktuáis időpontohz mérve mikor indulnak. Tehát ha épp dél van és mennénk valahova akkor csak ránézünk és mutatja a legközelebb induló buszt
2014. máj. 16. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint átlag felhasználó, nem fogsz ilyet csinálni.


Maga a működés így leírva tök szimplának tűnik, de a menetrend letöltését és feldolgozását nem fogod tudni összekattintgatni semmilyen amatőröknek készített fejlesztőkörnyezetben. Azt bizony le kell programozni.


Az Android programozáshoz minden szükséges cuccot (fejlesztőkörnyezet, doksi) itt találsz:

[link]


Ezen kívül hozzávalók, amik nélkül nehéz dolgod lesz: programozási tapasztalat/hajlandóság, angol tudás, affinitás a guglizásra.


Nem árt ismerkedni a Java nyelvvel sem előtte.

2014. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Offline gondoltam a dolgot. Ahová ugye beírogatom az összes busznak a menetrendjét. Bár a válogatáshoz akkor is kell a programozás!?
2014. máj. 16. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a válogatáshoz is kell bizony. :)


De ezt: "Ahová ugye beírogatom az összes busznak a menetrendjét." azért te sem gondolod komolyan. :)


1. Ha be is gépeled, ahhoz is kell egy program, ami onnan válogat, nem úszod meg.

2. Begépelni alapból értelmetlen, mert az már "be van gépelve". Csak időpazarlás.

3. Amit letöltesz a programmal a hivatalos szervtől, az mindig aktuális lesz, igazodik a változásokhoz. Szemben azzal, amit begépelsz. :)

2014. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs sok busz, szóval nem lenne sok idő azokat beírni. Úgy gondoltam hogy egy általam készített adatbázisból fog válogatni.
2014. máj. 16. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha offline kell, akkor nem érdemes az SDK-val "vesződni". Néhány HTML oldal javascript-tel (kézzel bevésett adatbázissal), és kész is vagy. Frissíteni meg USB-n tudod az "adatbázist".
2014. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!