Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kiből lessz jó programozó?

Kiből lessz jó programozó?

Figyelt kérdés

nekem van egy eméletem és kiváncsi vagyok hogy szerintetek is igaz ez:

1. abból lessz jó programozó akinek jó a problémamegoldó képessége.

2. könnyedén észreveszi a filmekben a logikai bakikat.

3. új módszert talál ki pl egy matematikai feladat megoldására (pl ha az illető nem figyelt a tanórán és a dolgozatba találja ki a megoldást ami nem feltétlenül eggyezik meg azzal amit a tanár tanít de a végeredmény helyes lessz)



#jó programozó #programozó szak
2014. máj. 17. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 igaz, 3. háát ink mondjuk azt, hogy kreatív. 4.-nek hozzátenném, hogy él hal érte, ez a hobbija, na az biztos, hogy jó programozó lesz, de aki csak divatból tanulja, csak hogy tanuljon valamit, vagy mert látta a Mátrixt és pár hacker filmet és nagy a fellángolás, na 99%, hogy abból is csak egy nagy 0 lesz.
2014. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

0. Aki le tudja írni helyesen, hogy "lesz" és "egyezik". A pontosság és igényesség fontos tulajdonság egy programozónál.


1. Igen, probléma megoldó készség is szükséges hozzá, de nem gondolom, hogy általánosnak kell lennie.


2. Ja, a logikus gondolkodás is. Viszont a filmeknél nem feltétlenül triviálisak a dolgok, néha meg is kell érteni egy filmet, ami nem csak a logikán múlik.


3. Nem rossz gondolat. De ha már azt sem érti, amit a tanár mond, nem biztos, hogy új megoldást fog tudni kitalálni. De ez szerintem nem is szükséges feltétel: én jó programozónak tartom magam, mégis volt olyan matek feladat, ami nehézséget okozott és okozna.


Egyetértek #1-el, az is kell, hogy élvezze a programozást és ne kötelességből csinálja.


Amivel én kiegészíteném (0. ponton kívül), az az önálló munkavégzésre és önképzésre való képesség és affinitás: ha elakad, nem sír, hanem guglizik, próbálkozik és tanul.

2014. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első okés, az kell, de a 2. és főként a 3. már nem annyira.


Logika kell, de ennek a filmekhez nem sok köze van.

Az órán pedig nem árt inkább figyelni, mint tippelni a megoldást.



A többiek is mondtak pár jó gondolatot.

Tényleg az is fontos, hogy az ember szeresse amit csinálni és önszorgalomból is nézzen utána új dolgoknak és tanuljon új módszereket, mert ez szórakoztatja, vagy mert ezt szereti.

2014. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-dik válaszoló félreértettél.

nem nemérti meg amit a tanár mond hanem lusta volt megtanulni vagy elfelejtette vagy akármi.

amúgy igazad van hogy a 3. nem szükséges ez csak egy plusz.

2014. máj. 17. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:

3-dik válaszolónak:

a 2. az csak egy példa.

a 3. az pedig nem az hogy tippelget hanem rájön vagy újra rájön arra hogy hogyan kell megoldani.

2014. máj. 17. 19:06
 6/8 A kérdező kommentje:
az amit a filmekkel kapcsolatban írtam az amint már az elöbb leírtam egy példa. megtalálja a logikai bakit egy filmben vagy akár egy program forráskódjában.
2014. máj. 17. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Valahol azt mondják, a lustaság erénye a jó programozónak, hiszen megtalálja a könnyebb utat, a gyorsabb eredményt, a rövidebb, automatikusabb megoldást.


Szerintem ez (és az hogy nem figyelsz órán) ott fog hiányozni, hogy fél év után kirúgnak az egyetemről.

Ha ezután mégis találnál munkát, az nem kívánságműsor lesz. Dokumentációk, debug, tesztelés soronként, a neked nem tetsző programokat is néha el kell vállalni... Kismilió olyan dolog, amihez képest a matekóra önfeledt móka és kacagás.

2014. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el ezt és megérted.

2014. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!