Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan képzelitek el "az épp...

Hogyan képzelitek el "az épp menő programfejlesztői környezetet"? Avagy hogyan kezdjem szoftveresen, ha szeretnék megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Notepad++ a legoptimálisabb kezelhetőség szempontjából ;D

Nekem pont jó, egyszerű, de színez szépen.

2014. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SimkoL ***** válasza:
Nagyon nyelvfüggő. A Notepad++ nagyon jó a HTML, CSS és hasonszőrű társaihoz, de egy komolyabb nyelvhez hozzá illő környezet kell. Megnézném én azt a programozót aki Delphi-s programot is Notepad++-ban ír. - Nem konzolost :) -
2014. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezdőknek javasolni szokták a Notepad++-t és társait a kódoláshoz. Ha már komolyabb programot írsz, akkor jó, ha van egy fejlesztőkörnyezet, ami mindent a feneked alá tesz.
2014. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a web környékén játszom szerepet programozásban, ezért is írtam notepad++-t. Nyilván pascalt nem ebben fogsz írni ;D
2014. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
php-hoz, pythonhoz és adatbázis függvényekhez is Notepad++-t használok, de mondjuk a Visual Studio az azért menőbb és kényelmesebb környezet. :)
2014. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez 2 teljesen független kérdés szerintem.


Menő IDE szerintem az, amiben (1) sok automatikus cucc van, amivel a "fenekem alá tesz" (ahogy előttem írták) (pl. legenerál kódokat, azonnal fordít, formázza a kódot), és (2) ezzel együtt kényelmes, élvezetes benne programozni, testreszabható, satöbbi. Nekem az Eclipse tökéletesen megfelel Java-hoz. Némi optikai tuning után én már ott tartok, hogy be sem zárom. :D


Hogyan kezdd a programozást szoftveresen: én azt mondom, semmiképp sem Eclipse-ben vagy olyan cuccban, ami kiegészíti a kódot, meg automatikusan fordítja és aláhúzza a hibákat. Miért? Mert meg kell tanulnod használni a fordítóprogramot és érteni az üzeneteket. Meg egyáltalán érteni azt, hogy egy programot előbb le kell fordítani (kivéve interpretált nyelvek), és nem csak egy zöld háromszögre kell kattintani. Ha mindezekkel már tisztában vagy, és az adott nyelv alapjait tudod, akkor már válthatsz IDE-re, de szerintem kezdj Notepad++-al.

2014. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!