Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ GUI ban lehetséges hogy...

C++ GUI ban lehetséges hogy én általam készített rajzolt gombokat, hátteret programozzam meg?

Figyelt kérdés
Tehát nem a standard gombokkal akarok szórakozni, én magam akarom megrajzolni, egyedi méret, effektusok stb. Ezt milyen fejlesztői környezetben tudom megvalósítani? Tehát az egész kinézetét, grafikus felületet én akarom előállítani. Mint ahogy photoshopban lehet szeletelni weblaphoz, ilyenre gondolok. Hogyan lehetséges?

2014. máj. 22. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges, csak rémálom lesz.

Nem véletlenül vannak kész Lib-ek erre.

Bármilyen 2D-s könyvtárcsomaggal megoldhatod, ami épp szimpatikus.

2014. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SimkoL ***** válasza:
[link] Ilyesmire gondolsz ? Ez Delphi-ben van.
2014. máj. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SimkoL ***** válasza:
100%
Megmutathatom a komponens forrását is, kb. 600 sor + egy kis képszerkesztgetés :). De ha már megkérdezed, hogy lehetséges-e akkor nem fog menni :(
2014. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ezt mégis honnan tudnám megtanulni? Mert kinézetre egy számológéphez hasonló programot szeretnék megcsinálni, és 2D-ből csak játékok programozására találok tutorialokat. Vagy esetleg kezdjem el azt és majd abból rájövök?


Attól még hogy 600 soros, még nem lehetetlen :D Nem is 1 hét alatt akarom megírni ezt, aztán idővel csak megtanulja az ember :)

2014. máj. 23. 00:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Még érteném is a kérdést, ha az ellenkezőjéről szólna, azaz: honnan szerezhetsz libet, ami helyetted rajzol gombot?


De ezt? Megrajzolod, amit akarsz, és azt csinálsz vele, amit akarsz. Nem tudom hol megfogni ezt a kérdést. Kicsit pontosítanád? (mondjuk hogyan lehet téglalapot rajzolni, vagy nem is tudom? nem értem..)

2014. máj. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SimkoL ***** válasza:

Először is merülj el a komponens készítés rejtelmeiben. Készíts egy egyszerű komponenst akár úgy is, hogy egy meglévőt kibővítel egy új propertyvel. Lassan, sok gyakorlással meg lehet tanulni. Nézegetni kell a többit, illik jól angolul tudni. Egy egyszerűbb gomb komponens is, csak színes, design nélkül, csak onClick eventtel 400-450 sor.


Keress a neten komponens fejlesztéssel foglalkozó oldalakat. [link] igaz ez Delphi, de elég sok mindent megérthetsz belőle.

2014. máj. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 iostream ***** válasza:

Alapvetően minden ilyen cucc egy ablak az ablakodon belül. Ablak, ami kirajzolja magát úgy, ahogy, kezeli az eseményeket úgy, ahogy.


Nem tudom, milyen libbel hozol létre GUI-t, mert ettől a libtől függ, hogy hogy kell hozzá saját komponenst létrehozni. De alapvetően arról beszélünk, hogy egy ablakot kell dizájnolni.

2014. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SimkoL ***** válasza:
Tudom javasolni az [link] komponens csomagot. Elég szépet lehet vele alkotni, a lite csomag ingyenes, de a komplett sem drága. Ez is [link] azzal lett 'megdizájnolva' :)
2014. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Microsoft Visual Studioval készítem a grafikus felületet. Ott ugyebár lehet pl. olyat hogy a gomb hátterének beállíthatom a saját magam által készített gomb képét, ha pixelről pixelre megegyezik a méret, akkor tökéletes.


Ez így működik is tökéletesen egy fapados programnál. De én ha különböző monitorokra optimalizálva szeretném megcsinálni, vagy egyszerűbb példával egyszerűen csak teljes méretre akarom állítani a programot, és a gombok méretét a képernyő méretéhez viszonyítva adom meg, akkor a háttér elcsúszik a gomb méretének változásával.


Ezért szeretnék már egy egyedi gombokat meg egyéb dolgokat én megrajzolni, mondjuk "paint"-ben, és azt úgy beprogramozni hogy egy nyomógomb lehessen. Így kiküszöbölöm majd az előbb említett problémákat.

2014. máj. 23. 13:36
 10/11 SimkoL ***** válasza:
Ha így [link] megteszi akkor ez csak egy pár sor.
2014. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!