Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék készíteni egy...

Szeretnék készíteni egy grafikus windows felületet és aztán elküldeni a microsoftnak, hogy így nézzen ki a windows 9, hogyan lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
szóval azt szeretném hogy lenne egy form és rajta egy button ami teljesképernyõs nézetre rakja az ablakot amiben egy oprendszer felülete van szóval ha pl megnyomom a windows gombot akkor az általam programozott start menü jelenik meg az ablakban ilyet hogyan lehet programozni?
2014. máj. 25. 16:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a microsoft már eldöntötték .hogy nézzen ki a win9 feleslesges megcsinálnod..
2014. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
de nem csak a kinézete meg a téma hanem az összes input funkcionalitását álmodtam meg pl. a bal egérgomb és a görgõ egyszerre lenyomásával egy fánk alakú mini menü jelenik meg az egér mellett es egy csomó dolog között lehet a görgövel választani kérdésem még mindig az hogyan lehet ilyet programozni? visual basic-ben lehetséges?
2014. máj. 25. 16:56
 3/27 Tengor ***** válasza:

A VB nem igazán alkalmas erre. Talán a C++ lenne a legjobb, ahhoz elég erős a win API.

Az álmoddal csak az a gond, hogy már a Win 8 is erősen érintőpanelra tervezett valami, és kicsi az esélye, hogy a win 9 (vagy akárhogy nevezzék) nem az lesz. Érintő panelen pedig elég nehéz értelmezni a bal+görgő opciót.

Ellenben a progi nem lenne botorság, kezdd el megcsinálni!

2014. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
tényleg az érintõpanel... de hogyan kezdjek hozzá? a c++-ba hogyan lehet programozni?
2014. máj. 25. 17:06
 5/27 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszene az ötlet, könnyen kezelhetővé tenné a rendszert a förmedvény metro helyett (persze a start menütől én továbbra sem válnék meg, de azt is újragondolnám. testreszabható legyen és ne csempéket hanem konkrét funkciókat lehessen rá feltűzni.) ja és semmiképp se legyen teljes képernyős.


a gond az, hogy a májkroszoftnál valamiért szeretethiányos emberek ülnek akik mindent csak simogatással képesek megoldani. a képernyőt sem simogatni, sem kopogtatni nem akarom az ujjammal azt tegyék azok akik tabletet használnak. aki egérrel meg billentyűzettel dolgozik az pedig kapjon olyan funkciókat amik őt segítik. én sem akarom ráerőltetni senkire, hogy vegyen billentyűzetet egy tablethez, ez fordítva se legyen így...

2014. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
a kérdésedre pedig a válasz, ha készítesz róla illusztrációkat és egy animációt. könnyebb és gyorsabb mint megtanulni programozni
2014. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Hát ezt maximum elmondod valakinek, és vagy megcsinálja, vagy nem. Csak ezért ne kezdj bele C++-t programozni.. (bár tőlem akár..)
2014. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

illusztrációhoz photoshop vagy gimp.

animáláshoz pedig flash vagy after effects. a ps ajánlom azért mert könnyen összedolgozik az animáló programokkal. és videóként feltöltheted a netre. ha nagy nézettsége lesz és sok embernek tetszik, akkor pedig lehet az MS is felfigyel rá... valamennyire befolyásolhatóak, mert nem hülyék (még ha annak is tűnnek többnyire), bizonyos mértékig hajlanak az emberek igényeinek megvalósítására

2014. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
animációhoz animálni kellene a billentyüzetet meg az egeret is ez nem lenne kicsit bonyolult?
2014. máj. 25. 17:20
 10/27 anonim ***** válasza:
szerintem nem. az egérkattintást egy egér rajzával és a nyomógomb elszínezésével jelezheted (ugyanígy billentyűzetnél) a görgetést pedig nyíllal a görgő fölött... nem kell túlbonyolítani :) letisztult, egyszerű és érthető animáció kell, ami stílusos! ha gagyi akkor nem veszik komolyan
2014. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!